Zdroj foto: envato

Každý rodič by chtěl, aby jeho dítě chodilo do kvalitní školy s výbornými pedagogy, rozvíjejícím a motivačním prostředím. Jak ale takovou dobrou školu najít? Na co se máte zaměřit?

Webové stránky školy

Mnohé napoví samotné webové stránky školy. Na nich zjistíte, podle jakého vzdělávacího programu škola jede, jakou kvalifikaci mají pedagogové (přičemž samotné pedagogické vzdělání není všechno, leckdy jsou lepšími učiteli lidé z praxe, kteří mají dobrý vztah k dětem) atd. Základní informace tedy čerpejte z webu školy a rozhodujte se mezi vybranými školami.

Zdroj foto: envato

Návštěva školy

Nejlépe při dnu otevřených dveří zajděte do školy a uvidíte víc. Jak škola komunikuje? Nechají vás nahlédnout do skutečné živé hodiny? A jak probíhá vyučování? Je to jen frontální výuka, nebo mohou děti diskutovat s učitelem? Je ředitel/ka školy ochoten/ochotna zodpovědět všechny vaše otázky? Můžete si promluvit i s učiteli? Můžete se dokonce zeptat na názor žáků? Pak jste tady správně a taková škola je určitě tou lepší.

Přestávky

Všímejte si i přestávek ve škole. Jak probíhají? Povídá si učitel s žáky i o přestávce? Mohou si děti odpočinout od učení a odreagovat se třeba házenou v tělocvičně? Mohou jít o velké přestávce ven? Jsou mezi žáky spíše kamarádské vztahy, nebo se snaží každý zvítězit?

Školu dělá učitel

Nezapomeňte také na to, že i na nejlepší škole může učit učitel, který vám nebude z nějakého důvodu vyhovovat, a že může klidně učit zrovna vaše dítě. A platí to i obráceně – i na „špatné“ škole může učit pedagog, který vaše dítě nadchne pro učení nebo pro konkrétní obor. Školu totiž dělají hlavně lidé, kteří v ní učí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno