Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Čas jsou peníze a dnes ho máme všichni nedostatek. Navíc se musí čím dál více šetřit vodou a po práci si chceme na zahradě spíš oddychnout než pracovat. Krásnou zahradu si můžete užít i bez dlouhých hodin strávených zaléváním.

Automatickou závlahu konví nebo hadicí prostě nenahradíte, i když ji opatříte dobrou stříkací pistolí s rozprašovačem. Zavlažovací systém ocení každý, kdo vlastní zahradu, ať už okrasnou nebo užitkovou. Pokud máte zahradu větší a nemáme na ni dostatek času, bude se vám automatická závlaha opravdu hodit. Využijete ji i na menší zahradě, předzahrádce nebo terase, kde lze využít systém mikrozávlahy. Pro každou velikost zavlažované plochy se hodí jiné typy systému a příslušenství.

Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Automatické zavlažování i na menší plochy

Systém automatické závlahy si můžete naprogramovat a rozčlenit. Automatická kapénková závlaha se hodí k osázené skalce, živému plotu i solitérům. V horkých a suchých létech jde o velkou pomoc. Díky automatickému systému závlahy se nově zasazené rostliny, keře i stromky dobře ujmou. Kapková závlaha se hodí do záhonu s paprikami a rajčaty i do skleníku. Je šetrná k přírodě, voda jde pouze ke kořenům a nedochází ke kropení listů, čímž se eliminuje vznik houbových chorob rostlin.

Zavlažovací systém pro každého

Zavlažovací systém oceníte v době, kdy se zahradničením začínáte, i když jste úplní profíci. Pokud jde o automatické zavlažování trávníku většího rozměru, rozvedou se zavlažovací hadice a potrubí pod travním drnem, osadí vysunovacími rozstřikovači a voda se vyvede do vodních zásuvek. Z těch se zavlažuje pomocí zahradního vozíku. Místo zásuvek lze zakopat do země zavlažovací boxy a doplnit je spirálovou hadicí se zavlažovací pistolí. Na vodní zásuvky se zapojí postřikovače a spustí závlaha. Automatizovaný zavlažovací systém se dostane i do nejvzdálenějších koutů zahrady.

——————-Komerční článek——————-

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno