Pleť je jedna z prvních věcí, které si na druhých všímáme, je ukazatelem krásy, mládí a také zdravotního stavu. Proto je důležité o ni pečovat. Mnohdy ale může přehnaná péče uškodit a to hlavně v případě, že to neprovádíme správně a šetrně. I u peelingu se můžeme dopustit mnoha chyb, kterými můžeme na svém obličeji nadělat více škody, než užitku. Jak peeling používat?

Co je to vlastně peeling a k čemu slouží?

Peeling je obvykle krém, který obsahuje obrušující částice, jež nás mají zbavit odumřelých buněk naší kůže. Při pravidelném používání má vyhlazující účinek na pleť. To však není všechno, kromě vyhlazení má i další pozitivní účinky a pomáhá s dalšími obtížemi, jako je nesjednocená pleť, vrásky, rozšířené póry či akné.

Jak postupovat?

Dokonale vyčištěná pleť

První důležitou zásadou před aplikací peelingu je mít perfektně připravenou, tedy vyčištěnou, pleť. Pořádně se odličte pomocí přípravků, které běžně používáte (odličovací mléko, pleťová či micelární voda). Poté si nahřejte obličej, což zajistí, že se vám otevřou póry. Můžete si obličej nahřát např. pomocí páry a nebo žínkou namočenou do teplé vody.

Technika

Technika je také velmi důležitá. Zapomeňte na drsné zacházení ve snaze udělat to „pořádně“. V tomto případě se vám vyplatí jemnost. Invazivní třetí na jemné pokožce vašeho obličeje není vhodné. Peelingové přípravky jsou totiž na vysoké úrovni a tak i jemným zacházením dosáhnete dobrého výsledku bez rizika poranění a podráždění obličeje. Peeling provádějte krouživými pohyby.

Správný finish

Po ukončení peelingu si obličej opět pořádně umyjte teplou vodou. Dejte si záležet, abyste peeling pečlivě smyly. Na závěr této zkrášlovací procedury nezapomeňte nanést na obličej vrstvu hydratačního krému.

Je peeling pro každého?

Odpověď na tuto otázku zní rozhodně: Ne! Ačkoli může peeling velmi pomoci s kvalitou pleti, ne vždy je vhodné ho používat. Pokud se vám na obličeji vyrojilo zrovna spoustu pupínků, nechte to raději na jindy, mechanickým třením byste si mohly spíše uškodit. Jak? Pleť bude podrážděná a poškodí se regenerační procesy. Pokud trpíte na akné a přece jen trváte na peelingu, nechte si tuto proceduru udělat od odborníka. Dále se také peeling nedoporučuje v zimních měsících, kdy je přehnaně chladno. Hrozí, že pleť popraská! Držte se tedy hesla, méně je někdy více.

A jako bonus – recept na domácí peeling!

Budete potřebovat: Třtinový cukr, med a olivový olej.
Z těchto ingrediencí vytvořte kašičku a tu naneste, jak jsme si již řekly, krouživými pohyby na obličej. Vaše pleť se vám odvděčí sametovou jemností.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno