Vysušená zarudlá pleť, na které se tvoří nepříjemné šupinky, může v určitém období potrápit každého z nás – určitě to neplatí jen pro jedince, kteří k tomu mají sklony (atopici, starší lidé). Obzvlášť v zimních měsících dostává naše pokožka opravdu zabrat. Teplotní výkyvy pleti nesvědčí, je podrážděná a dehydratovaná. Co s tím? Jak ošetřovat suchou pleť?

3 tipy pro zdravou a svěží pleť

Šetrná kosmetika

Pokud je vaše pleť vysušená a podrážděná, rozhodně to nezachrání náhodný krém z drogerie plný chemie. Je důležité nad přípravky, které denně používáme, přemýšlet a pozorně si číst jejich složení. Suchou pleť ošetřujte těmi nejjemnějšími produkty. Vhodné jsou krémy z lékárny přímo určené pro citlivou pleť, neparfemované a bez konzervačních látek, obohacené o vitaminy a minerály.

ryba

Zdravá strava

Stav pleti zdaleka nesouvisí jen s kosmetikou, kterou používáme. Za vysušenou a podrážděnou pokožkou může stát i nevhodné stravování. Pokud ve vašem jídelníčku chybí důležité živiny a vitaminy, na stavu pleti se to jistě odrazí. Zařaďte do něj tedy dostatek zdravých tuků, potraviny s obsahem betakarotenu a minerálů (zinek, selen, jód). Naleznete je kupříkladu v ovoci, zelenině, rybách, mořských řasách, ořeších a semenech.

Babské rady

Zkusit můžete také léty osvědčené rady našich babiček. Proti suché pleti bojovaly pomocí nesoleného vepřového sádla, kterým si promazávaly obličej. Dále také existuje nespočet domácích masek ze zdravých a dostupných ingrediencí, které má obvykle každý doma. Zkuste třeba masku z olivového oleje, medu a žloutku – naneste na obličej a nechte působit alespoň deset minut, poté důkladně smyjte vlažnou vodou. Tato kouzelná kombinace zanechá vás obličej hedvábně hebký a vláčný.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno