Že jste na tenhle problém slyšeli radu “kup si nový byt”? Pokud se ve svém bytě cítíte stísněně, byt vám sice nenafouknu, ale v dnešním článku se povíme tipy a možnosti, jak malý prostor opticky zvětšit. Není to žádná věda a existuje mnoho způsobů, jak si trochu dopomoci volbou vhodného nábytku či barev. Pokud jste tedy z těch, co ve svém bytě bojují s každým metrem, pokuste se ošálit svůj zrak a byt opticky zvětšit pomocí následujících tipů.

Zbavte se zbytečností

Hromadění nepotřebných krámů není ničemu prospěšné, ani kdybyste měli obrovskou vilu. Projděte všechny své věci a zbavte se toho, co víte, že nikdy nepoužijete a také věcí, které jste už alespoň dva roky neměli v ruce, ale doposud jste si nalhávali, že třeba jednou… Vyhození nepotřebných věcí nejen uleví vašemu bytu, ale také vám.

Minimalistický nábytek

Pozor na masivní a těžkopádný nábytek. Do malého bytu se zkrátka nehodí a zabírá místu. Volte minimalistické drobné kousky. Masivní obývací stěny jsou už celkově minulostí. Pokud bojujete s každým metrem, pár závěsných skřínek, poliček a nízký stolek vám bude muset stačit.

Zapomeňte na teplé odstíny

Pomocí barev můžete v malém prostoru skutečně kouzlit a mnoho věcí zakrýt nebo naopak podpořit. Bílé stěny jsou nejvhodnější, protože krásně otevřou a prosvítí místnost. Pokud ovšem trváte na barvách, rozhodně volte studené barvy ve světlých odstínech. Tmavé barvy totiž pohltí prostor a zmenší ho, naopak světlé ho opticky zvětší. I v malém bytě si můžete dovolit tmavou zeď, měla by to být ovšem ta nejmenší a nejkratší.

Zrcadla vám pomůžou

Jsou libo zrcadla nebo dokonce zrcadlová stěna? Tento trik místnost skutečně otevře a velmi výrazně opticky zvětší. A jako bonus dodá prostoru mnohem více světla. Pokud máte malinkou předsíň, zrcadlová stěna je správná volba.

Sjednoťte podlahy

Pro dosažení prostorného efektu by měly být podlahy v celém bytě v jednom dekoru a jedné barvě. Nezáleží, zda se jedná o plovoucí podlahu, lino či koberce. Pro optické zvětšení se doporučují světlé dřeviny. Podlaha by měla být ale ideálně tmavší, než zdi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na