Vrásky jsou do jisté míry přirozenou záležitostí nás všech. Procesy stárnutí zkrátka nezastavíme, ať bychom se snažily sebevíc. A občas, ačkoli používáme ty nejdražší krémy, máme pod očima více vrásek, než naše kamarádky. Potom nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že některé ženy do vínku dostaly trochu více kolagenu než my. Obecně však platí, že byste vždy byte měla dbát na důkladnou prevenci, adekvátní vašemu typu pleti. Pokud už pod očima nějaké vrásky máte, můžete udělat jediné – zamezit tvorbě dalších vrásek. Jak na to?

Zjistěte, odkud se berou

I přestože máte určité předpoklady pro tvorbu vrásek, vždycky můžete dělat něco, čím procesy stárnutí alespoň zpomalíte. Obecně, tak jako ve všem, platí, že byste měla především dodržovat zdravý životní styl. Protože vrásky úzce souvisí s hydratací pleti, je nezbytné, abyste tělu dodávala dostatek tekutin – zevnitř i zvenčí. Zaprvé, je zapotřebí pít dostatečné množství čisté vody, a zadruhé jíst potraviny, které jsou bohaté na vodu, tedy zeleninu a ovoce. Naopak úplně zapomeňte na kouření a nadměrnou konzumaci alkoholu a kávy, které přirozeně odvodňují. Pokud můžete, pracujte také na zvládání stresových situací. I ty mají vliv na vzhled naši pleti.


Pořiďte si kvalitní oční krém

Kvalitní oční krém je základem prevence. Zainvestujte do krému, který v sobě má jednu či dvě aktivní účinné látky. Při jeho výběru zohledněte recenze, rady své kosmetičky ale i kamarádek. Pozor, ne vždy platí, že vyšší cena se rovná vyšší kvalitě.

Pravidelně si dopřávejte masku

Pro důkladnou výživu očního okolí si pravidelně dopřávejte masku na oči. Nejen, že se tím uvolníte od stresových situací, ale zároveň svým očím dopřejete tolik potřebnou hydrataci.

A nezapomeňte, že vrásky svým způsobem patří k životu každé z nás. Nevnímejte je proto jako něco negativního, ale jako něco, co je vaší součástí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno