Pudr je jedním z nejpoužívanějších kosmetických produktů a takovým předchůdcem ostatních pudrových vychytávek, jako je bronzer, tvářenka či oční stíny. Sahají po něm často i ženy, které se jinak nemalují. Právě proto si na něj dnes posvítíme v tomto článku.

Výběr pudru

V první řadě je nejdůležitější vybrat správný odstín, aby pudr krásně splynul s pletí a nevytvářel masku. Oranžový obličej je jedním z nejhorším faux pas v líčení. Pokud se nechcete zatěžovat hledáním ideálního odstínu, můžete si to zjednodušit a sáhnout po transparentním pudru, který je skvělý svou univerzálností.

Jedním z dalších kritérií při výběru pudru je jeho konzistence. Na trhu jsou k dostání pudry kompaktní i sypké. Kompaktní, tedy tuhý pudr, je ideální na cesty. Můžete ho nosit v kabelce bez starostí, že se vám tam rozsype a kabelku zašpiní. Obvykle je součástí kompaktních pudrů také labutěnka a praktické zrcátko. Mívají také vyšší krycí schopnost, což ocení ženy s problematickou pletí. Často obsahují pečující složky a oleje, takže jsou vhodné pro suchou pleť a nezvýrazňují suchá místa.

Sypké pudry naopak bývají vhodnější pro mastnější pokožku, protože mírně vysušují. Sypký pudr je velmi oblíbený, protože se lépe odhaduje, jaké množství použít a výsledek bývá preciznější.

Aplikace

Pudr můžete nanášet buď labutěnkou / houbičkou a nebo štětcem. Kvalitní štětec vám však udělá tu nejlepší službu. Pudr vždy nanášejte od středu obličeje směrem ven, ve směru růstu obličejových chloupků. Snažte se odhadnout množství – méně je někdy více. Příliš silná vrstva pudru vám vytvoří nehezkou masku. A navíc – teď je trendy, když se tvář lehce leskne. Pokud se tedy vaše pleť příliš nemastí a není nutné dávat pudru hodně, zmatněte jen T-zónu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno