Zdroj foto: wikipedia

Bobule acai – slyšela jste už někdy o zázračných vlastnostech této superpotraviny? Má zvláštní, exotický název, který je přímo spojený s místem jejího původu – Brazílií.

Plody acai svým tvarem i chutí mohou připomínat některé z typických lesních plodů, které rostou na našem území. Úplně nejvíce se podobají borůvkám. Tato poměrně nová superpotravina k nám dorazila ze západu, kde ji začaly celebrity a výživoví poradci propagovat jako nový zázrak na hubnutí. A v čem tkví její unikátní vlastnosti?

Vzhledem ke svému vysokému podílu antioxidantů jsou v prvé řadě skvělým bojovníkem proti stárnutí organismu, a podporují jeho detoxikaci. Právě proto jsou skvělým doplňkem pro všechny, které se snaží zhubnout. Jejich pravidelná konzumace navíc posiluje imunitu a působí příznivě proti stresu.

Acai obsahuje mnoho vitamínů

Obsahují široké spektrum vitamínů – především vitaminy krásy A a E, dále vitaminy skupiny B a vitamín C. Najdeme v nich také velké množství minerálů – železo, hořčík, vápník, draslík, měď a jiné. Navíc jsou skvělým zdrojem nasycených mastných kyselin a barviv, které mají zcela unikátní účinky na naše zdraví. Jakým způsobem můžete acai konzumovat?

V našich končinách tuto superpotravinu seženete v několika různých podobách. Zakoupit si můžete buď bobule v čisté podobě anebo pyré. Ty snadno přihodíte do ranní kaše, jogurtu anebo je můžete přikusovat jen tak ke svačině. Nejpopulárnější formou je však bezesporu acai prášek, kterým si můžete dochutit smoothie, vyrobit si z něj smoothie misku, anebo oživit jogurt či nějaký nápoj.

I přes pozitivní účinky acai je třeba mít na paměti, že pouhou konzumací této superpotraviny nic nezměníte. Je potřeba obecně dbát na zdravý životní styl, protože jedině tím docílíte dlouhodobých výsledků.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno