Zdroj foto: envato

Ne každé z nás příroda nadělila bohaté husté řasy. Pokud si chcete zkusit vypadat, jako mrkací panenka nebo jen chcete oživit svůj běžný make-up, ale nemáte s lepením řas ještě žádné zkušenosti, jste tu správně! Přečtěte si jednoduchý návod, jak nalepit umělé řasy krůček po krůčku.

První krok: Nachystejte si vše potřebné

Budete potřebovat umělé řasy, lepidlo, zrcadlo, pinzetu, řasenku a oční linky. Najděte si také místo, na kterém je dostatek světla.

Zdroj foto: envato

Druhý krok: Kontrola řas

Opatrně řasy uchopte pinzetou a přiložte k oku tak, abyste viděla, zda délka odpovídá vaším řasám – případně je budete muset zastřihnout a přizpůsobit, aby výsledek působil přirozeně. Před lepením ještě pořádně zkontroluje, který konec patří do vnějšího a který do vnitřního koutku.

Zdroj foto: envato

Třetí krok: Nanášení lepidla

Lepidlo se nachází, jako součást balení, téměř u každých umělých řas. Tyto lepidla ale mnohdy bývají nekvalitní a nevykonají vám službu, jakou potřebujete. Doporučuji tedy koupit kvalitní lepidlo zvlášť. Pro nanášení lepidla existuje několik způsobů, takže si můžete najít ten nejlepší pro vás, který vám bude vyhovovat. Můžete aplikovat přímo lepidlem na řasy, ale tak bývá těžší odhadnout množství. Další a podle mě lepší způsob je nanést lepidlo na hřbet ruky a řasy do něj postupně opatrně namáčet. Poté vyčkejte zhruba 20 vteřin – lepidlo musí na řasách pořádně zaschnout, aby na víčku pořádně drželo.

Zdroj foto: envato

Čtvrtý krok: Nalepení

Opět pinzetou uchopte řasy a poté je přiložte na horní víčko tak, aby byly řasy co nejblíže vašim vlastním – přesněji řečeno těsně nad nimi. Řasy přikládejte odprostřed a lehce přitlačte koutky.

Zda máte hotovo poznáte podle toho, že řasy nikde neodstávají. Pokud ano, naneste na potřebné místo opatrně ještě trochu lepidla a opět přitlačte.

Zdroj foto: envato

Pátý krok: Finální úprava

Řasy na závěr ještě přejeďte svou oblíbenou řasenkou, aby se ty umělé s vašima vlastníma dobře propojily. Výsledek tak bude přirozenější. Očními linkami si vykreslete linku podél horních víček, díky které vyplníte veškeré mezery mezi umělými a vlastními řasami.

Několik tipů na závěr

1. Nespěte s umělými řasami – vyhnete se tak podrážděným očím.

2. Umělé řasy odstraňte tamponkem namočeným do odličovače.

3. Umělé řasy se mohou používat opakovaně.

4. Pokud máte v úmyslu řasy znovu použít, nezapomeňte je pečlivě vyčistit a uložit. Skladujte je nejlépe v původním obalu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno