Zdroj foto: envato

Hry, které zabaví děti: Rádi byste byli o krok napřed před vašimi dětmi a měli v záloze zábavu pro dlouhé chvíle jako je cesta autem, čekárna u zubaře nebo prostě propršený den. V tom případě si stačí vybrat z následujícího seznamu.

  • Slovní fotbal

Hra pro dva a více hráčů. Určíte první slovo a hráč, který je na řadě, musí vymyslet takové slovo, které začíná na písmeno, kterým slovo předchozí končí. Např. les – sojka – akvárium – myš, atd. Pro náročnější hráče můžete zvolit variantu, kdy slova navazují konečnou slabikou. Hračka – karavan – vanilka – kaše, atd. Hráč, který není schopen požadované slovo vymyslet, vypadává. Ale většinou jde o proces hry samotné, ne o to vyhrát.

  • Balím si kufr

Hra, která výborně procvičuje paměť. První hráč začne větou „Balím si kufr a beru si do něj ponožky.“ Druhý pokračuje: „Balím si kufr a beru si do něj ponožky a svačinu.“ Další, kdo je na řadě, řekne: „Balím si kufr a beru si do něj ponožky, svačinu a kapesníky.“ A takhle se hráči střídají, dokud je hra baví a dokud jim to kapacita paměti dovolí. Když hráč na něco zapomene nebo splete posloupnost, vypadává. Při shovívavější variantě se nevypadává a hraje se jen pro radost.

Zdroj foto: envato                hry
  • Myslím si slovo

Jeden z hráčů si vybere jedno slovo, na které myslí, např. palačinka. Ostatní hráči se střídají a pokládají otázky, na které se dá odpovědět jen ano, nebo ne. Příklad: „Je to hračka?“ „Ne.“ „Je to jídlo?“ „Ano.“ Hráč, který uhodne, o jaké slovo se jedná, vyhrává.

  • Hádej, kdo jsem

Jde o velmi podobnou hru jako „Myslím si slovo“, jen je její okruh zúžen na osoby, ať už reálné nebo fantastické (charaktery z pohádek a knížek). Opět se pokládají zjišťovací otázky a výhercem je ten, kdo danou osobu uhodne.

  • Asociace

Hra, která krátí čas, někdy pobaví. Určíte si první slovo, např. moře. Pak už se jen hráči střídají a každý postupně navazuje slovem, které se mu první vybaví při slově předchozím. Např. moře – dovolená – all inclusive – hubnutí – běh, atd. Budete překvapeni, kam vás vaše asociace dovedou.

  • Kamenná tvář

Dva hráči sedí naproti sobě a upřeně se dívají do očí. Prohraje ten, kdo se první rozesměje.

  • Kámen, nůžky, papír

Hra vhodná pro ukrácení dlouhé chvíle nebo rozhodnutí o tom, kdo vykoná nepříjemnou činnost, např. půjde s košem. Dva hráči si stoupnou naproti sobě, dají jednu ruku v pěst a říkají: „Kámen, nůžky, papír, teď!“ Na slovo teď vytvoří ze své ruky jeden ze symbolů: kámen, nůžky nebo papír. Kámen vyhrává nad nůžkami, nůžky vyhrávají nad papírem a papír nad kamenem.

  • Čáp ztratil čepičku

Ideální hra pro malé děti. Říkejte básničku: „Čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku…“ – a teď vyberete, jakou, např. zelenou. Děti se co nejrychleji snaží dotknout něčeho zeleného.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno