Nakupovat pro dítě – v naší společnosti se traduje, že dítě je drahý koníček. Když mi jedna známá řekla, že měla na dítě našetřeno 200 000, trochu jsem se zalekla. Pořídit si miminko a celý život ho živit a šatit takové sci-fi v reálu nakonec není. Navíc na spoustu věcech se dá poměrně dobře ušetřit. Mrkněte, kde slevit ze svých nároků a kde naopak stoprocentně investovat do nového.

Co můžete koupit z druhé ruky

  • oblečení

Ne, skutečně si nepředstavujte bezedné koše v sekáči s nápisem „Vše za 19“ plné zapraných, beztvarých bodyček. Žijeme v 21. století a existuje spoustu maminek, které kupují nové značkové věci, aby je záhy, nezničené a stále stejně značkové prodaly dál. Stačí trochu pátrat na internetu a nákup secondhandového oblečení si zamilujete.

  • kočárek

Koupit kočár po někom není žádná ostuda, spíš rozumný krok.  V případě, že vyberete původně drahý, kvalitní kočár, zaplatíte za něj polovinu a máte větší jistotu než u podezřele levné nové trojkombinace. Zjistěte si podle recenzí, jaký kočár by vám vyhovoval, a pak pátrejte po internetu. Kočár však raději přijeďte vyzvednout osobně a pořádně ho při té příležitosti překontrolujte. Obdobný postup aplikujte i na autosedačku.

  • postýlka + přebalovací pult

Tolik postýlek a přebalovacích pultů visí na internetových bazárcích, že je skoro hřích koupit je nové. Starší postýlku si navíc můžete natřít speciální nezávadnou barvou a tím si vyrobit něco originálního.

  • vanička

Vanička není žádná astronomická investice ani v případě, že ji koupíte novou, ale vůbec neprohloupíte, když si vyhlédnete pěknou, zachovalou bazarovou.

  • šátek nebo nosítko

Na šátku nebo nosítku není až tak co zničit a zároveň ho můžete bez problému vyprat. Proto klidně pořiďte již použitý kus, opět ale raději zkontrolujte osobně.

  • hračky

Většinu (raději netextilních) hraček můžete nakonec také koupit z druhé ruky. Jakmile však dítě začne hračky více vnímat, bude se asi cítit lépe s neohranými.

Co byste neměli koupit z druhé ruky

  • boty

Svádí to, já vím, přesto by vám žádný ortoped na koupi použitých bod zelenou nedal. Boty jsou jedna z věcí, na kterých se prostě nešetří. Kvalitní boty podpoří správný vývoj chodidla i celkové držení těla.

  • matrace

Sice vám s postýlkou nabídnou i matraci, nicméně slušně odmítněte a kupte svou vlastní. Nikdy nevíte, z jaké rodiny matrace přišla a kolikrát na ní dítě mělo nehodu.

  • dudlíky a savičky

Láhve klidně vezměte po někom, ale savičky pořiďte nové. S poděděným dudlíkem, byť používaným jen chvíli, taky nekoketujte.

Jak vidíte, prvním rokem, dvěma života dítěte můžete proplout bez zatěžujících útrat, stačí kreativně uvažovat v mezích rodinného rozpočtu. Nedovolte přehnanému strachu o peníze, aby vás připravil o jeden z nejhezčích darů v životě – děti.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno