Přišel čas, kdy svůj nejcennější poklad potřebujete na několik hodin denně nebo týdně svěřit do rukou někoho spolehlivého, laskavého, sympatického a důvěryhodného. Jak najít paní na hlídání, která bude vyhovovat vám i vašemu dítěti a jaké zásady v komunikaci a v jednání s ní dodržovat?

Kde hledat?

Nejjistějším a nejspolehlivějším způsobem je osobní doporučení. Zeptejte se rodičů ve svém okolí, s kterými konkrétními hlídačkami byli spokojeni a zda-li by byli ochotni vám na ně poskytnout kontakt. Nemáte-li možnost najít si paní k dětem na doporučení, můžete vyzkoušet weby či agentury specializované na zprostředkování služby péče o děti. V tomto případě ovšem počítejte s o něco vyšší cenou. Další možností je hledat na vlastní pěst, dát si inzerát, poptat se ve skupinách na sociálních sítích. Při výběru slečny na hlídání se řiďte zdravým rozumem a intuicí. Zeptejte se na názor také partnera. Raději vybírejte pečlivě. Je lepší věnovat dostatečný čas výběru než stresovat děti neustálým střídáním hlídaček.

Další postup

Máte-li svou favoritku vytipovanou, navrhněte schůzku, nejprve na neutrální půdě, a popovídejte si s ní o jejích zkušenostech, o přístupu k dětem. Pamatujte, že pokud vám potenciální chůva sedne a je vám sympatická, je to možná o něco důležitější než údaj o počtu plenek, které za život vyměnila.

Druhá schůzka by měla ideálně proběhnout u vás doma, kde zjistíte, jak dotyčná funguje přímo s dětmi. Jste-li rozhodnuta jejích služeb využít, měly byste si sednout a domluvit se na četnosti hlídání a náplni práce. Buďte otevřená a sdělte, jak si představujete, že bude s dětmi trávit čas a co všechno bude její práce zahrnovat.

Pokud jste se na všem shodly, domluvte si další hlídání s tím, že třeba budete pracovat doma v jiném pokoji. Stále budete k dispozici, kdyby se vyskytl nějaký problém. Příště už můžete chůvu s dětmi poslat na krátkou vycházku nebo si na hodinku zajet do obchodu. Časem si zvyknete a vzájemná důvěra poroste, tedy v případě správného výběru.

Váš přístup

Hodně důležité je, abyste také vy k chůvě přistupovala bez předsudků, otevřeně komunikovala, sdělila vaše přání, dodržovala čas příchodu, platila včas a přesně. Pak nastane spokojenost na obou stranách.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno