V dnešní době se čím dál tím více mluví o nutnosti péče o pleť, obnovování pružnosti pleti a také její hydrataci. Péče o pleť hraje v životě ženy významnou roli, pakliže si chce udržet dlouhodobě mladistvý vzhled. Skutečně jsou ale krémy něco, co nás před stárnutím ochrání? Obnoví zázračné krémy pružnost naší pleti a pomohou proti vráskám?

Uvědomme si, že veškeré dnešní vymoženosti, které při péči o naše tělo a pleť používáme, jsou poměrně nové. Lidé se bez nich v minulosti zcela bez problému dokázali obejít. Šampony, sprchové gely, tělová mléka a krémy proti vráskám jsou věci, které dnes na denní bázi používá snad každá žena. Lépe řečeno, to je minimum, které většina žen používá. Podíváme-li se na naše babičky, které toho jistojistě používaly podstatně méně a srovnáme-li si je se ženami dnes (stejného věku) možná nás překvapí, že mezi nimi zkrátka není až takový rozdíl.

Čím je to dané?

Za kvalitu naší pleti je ve velké míře zodpovědná genetika a typ pleti. Ženy se sklony k přesušování pleti mají zkrátka od přírody větší sklony k tvorbě vrásek. Stejně jako ženy s mastnější kůží mají větší sklony k tvorbě akné. Jakékoli nedokonalosti pleti však zpravidla vycházejí z nějakých vnitřních příčin, které souvisejí s kvalitou života a životním stylem obecně. Pakliže tedy chceme vyléčit problémy s pletí, měly bychom se vždy zamyslet nad tím, co můžeme v životě dělat jinak, předtím, než začneme skupovat celou drogérii a lékárnu. Navíc, pleť bude stejně dobře hydratovat bambucké máslo nebo kokosový olej. Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní produkt, rozhodně se nemusíme bát, že se do našeho těla přes kůži dostanou nechtěné chemické látky.

Neutrácejte zbytečně

Kosmetické firmy vydělávají na tom, že ženy chtějí vypadat lépe a mladistvěji a vědí, že jsou schopné do toho investovat jakékoli prostředky. Až se tedy příště zase budete rozhodovat nad tím, který z těch předražených krémů koupit, zamyslete se alespoň nad tím, zda jste kdy po použití kteréhokoli z nich viděla nějaké výsledky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na