Jak mít dobrý den: Máte ráno problém s probuzením a chvíli vám trvá, než se nakopnete? Naučte se pár vychytávek, díky kterým si zjednodušíte ráno a zlepšíte tak celý den!

Žijte bez starostí

Znáte to. Někdy se celou noc převalujete a ráno vstanete levou nohou. Než se dostanete z bytu, tak vám ujede autobus a je vám jasné, že vás šéf za pozdní příchod odmění pořádnou dávkou práce navíc. Pro tyto situace se hodí několik tipů na to, jak si zlepšit den hned ráno. Dobrá nálada vás už neopustí po zbytek dne.

Naučte se ranní rituály

Možná to zní vtipně, ale návykem ranních rituálů se vyhnete nepříjemnému časovému presu. Pokud máte po ránu řadu úkolů, které musíte neprodleně stihnout, nezbude vám nic jiného, než si konečně zajet chytře naplánovanou strategii. Všechny úkoly dělejte každý den stejně. Po zajetých kolejích vám půjde práce hezky od ruky a stihnete toho po ránu víc za kratší čas. Pokud musíte vyprovodit děti do školy, svačinu jim připravte už den předem, stejně tak jako oblečení a pomůcky do školy. Ráno vám zbude více času pro sebe.

Plánujte si den při kávě nebo čaji

Už ráno si projděte své plány na celý den. Jste schopná vše zvládnout i když máte právě PMS? Projděte si svůj program a vyškrtněte to, co můžete odložit na jindy. Budete mít více času na důležité záležitosti a vy nebudete nuceni jednat ve stresu.

Naučte se dělat dobré skutky

I maličkosti, které vás nic nestojí, udělají druhým lidem radost a vám pochvala od cizích vykouzlí úsměv na rtech a skvělý pocit k tomu. Nemusíte hned posílat peníze na charitu, abyste druhým pomohla. Co takhle nabídnout sousedce pomoc s úklidem nebo vyvenčit kamarádce psa? Když budete myslet na druhé, přestanete vnímat jen sebe a zjistíte, že problémy, které aktuálně řešíte, nejsou až tolik veliké.

Naučte se správně jíst

Správné stravovací návyky jsou pro dobrou psychickou pohodu přímo žádoucí. Dostatek energie vám zlepší psychickou i duševní vyrovnanost a zajistí dobrou náladu a spokojenost. S prázdným žaludkem jsou lidé podráždění a lezce ztrácejí koncentraci. Díky správnému stravovacímu návyku se správným pohybem získáte snadněji požadovanou tělesnou hmotnost a začnete být se sebou více spokojená.

Naučte se relaxovat

Od rána jste na nohou a celé dopoledne zažíváte v práci jeden velký kolotoč. Není divu, že vám po tolika informacích z domova, z práce i od příbuzných a kamarádek, začne večer třeštit hlava. Naučte se správně relaxovat. Odpočinek rozhodně není promarněný čas. Opak je pravdou. Odpočatý mozek má pozitivní vliv na nervy. Proto se po práci klidně jděte projít nebo si jděte vychutnat šálek čaje do čajovny, kde budete mít dostatek času, urovnat si myšlenky a nic neřešit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno