Kdo by neznal malování na kameny? Je to zábava na léto, také můžeme malované kamínky darovat svým milým a vůbec nic nás to nestojí. Proto vám dnes přinášíme pár tipů, jak a co na kameny malovat.

Jaké kameny vybrat

Nejlépe se maluje na kameny hladké, tzv. oblázky. Ovšem fantazii se meze nekladou, a tak když potřebujete namalovat něco hranatého, klidně si k tomu zvolte hranatý a ostrý kámen.

Jakými barvami se dobře maluje

Nejlepší jsou akrylové barvy, ale menší děti mohou malovat temperami, nebo dokonce vodovými barvami, i když výsledek samozřejmě nebude dokonalý. Zato se vám lépe umyjí a vyperou…

A jdeme na výrobky

  • Kaktus

Skvělým dárkem, který pohladí po duši, je kaktus, tedy alespoň ten malovaný, protože nepíchá. Vyberte si oblázek ve tvaru jakéhokoliv kaktusu – oválný, kulatý, placatý. Natřete jej nejprve zelenou barvou a nechte zaschnout. Poté kaktusu namalujte bodliny – černou nebo bílou barvou a tenkým štětečkem. Nechte dokonale zaschnout. Poté přelakujte matným nebo lesklým lakem. Opět nechte zaschnout. Celou kompozici sestavte takto: Malý květináč naplňte asi do ¾ malými kamínky. Mezi ně usaďte kaktus z kamene. Můžete doplnit ještě nějakým zápichem (motýl, květina, včelka). Dárek potěší každého obdarovaného.

  • Zkamenělina

Ne každý má to štěstí, že najde zkamenělinu, i když brouzdá hodiny v lomu. Tak tomu trošku pomozte. Vyberte zajímavý kámen, který bude mít alespoň jednu stranu plochou. Najděte si obrázek trilobita (v knize, na internetu). Pokuste se co nejlépe přenést obrázek na kámen – stačí obrysy, nejlépe černou nebo bílou barvou a tenkým štětcem. Nechte zaschnout. Poté přelakujte. Budete mít krásnou památku na léto nebo i vtipný dárek.

Tip pro menší děti: Namalujte na kameny lilijice, tj. kroužkovce, kteří vypadají jako žížaly.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno