Zdroj foto: envato

Vzhledem ke koronavirové pandemii a nouzovému stavu byly od 11. března uzavřeny školy. Děti tak chodily klasicky do školy pouhý měsíc a půl, a to ještě týden z toho byly na jarních prázdninách, některé i na lyžařském výcviku. Jak tedy bude probíhat klasifikace?

Není třeba panikařit

Předně není třeba panikařit, a to ani mezi učiteli, ani mezi rodiči. Děti nějaké známky nasbíraly během těch pár týdnů, co byly ve druhém pololetí ve škole, a navíc je paní učitelky a páni učitelé znají z předchozího pololetí nebo z předchozích let. Známkování by tedy nemělo být zásadním problémem.

Jak přesně se bude známkovat

Známka na konečném vysvědčení by tedy měla odrážet hlavně známky z února a března, přičemž se může přihlédnout k výsledkům za první pololetí, ke snaze a výsledkům během distanční výuky i ke snaze a výsledkům během výuky ve školních skupinách, které se ve školách rozběhnou od 25. května.

Zdroj foto: envato

Bude se vysvědčení počítat při přijímacích zkouškách

Ministerstvem školství již bylo stanoveno, že výsledky z letošního konečného vysvědčení se nebudou započítávat při přijímacích zkouškách v dalších letech.

Co ještě by učitelé měli zohlednit

Vysvědčení by mohlo být slovní místo známek. Učitelé by měli respektovat individuální podmínky žáků při domácí výuce (ne všechny děti mají počítač a internetové připojení atd.). Klasifikace na konci školního roku by neměla být horší než v pololetí, a to platí zejména u základních škol. Pokud má nějaký žák problematickou situaci, měla by se vždy řešit v jeho prospěch, nikoliv neprospěch.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno