Zdroj foto: pixabay

Pronajmout si chatu nebo chalupu: Může se to zdát jako poněkud netradiční dovolená, ale pokud žijete po celý rok ve městě, pak změnu jistě uvítáte. A nemáte zrovna dostatek prostředků na zahraniční dovolenou? Nezoufejte. Jen se držte pár pravidel, která vám nabízíme.

Od známého, nebo přes agenturu

Chatu i chalupu si můžete pronajmout od známého, anebo přes nějakou agenturu (podle katalogu, přes internet apod.). Obojí má své výhody i nevýhody. Pokud svého známého znáte opravdu dobře, pak se nemusíte bát, že konečný poplatek bude jiný, než vám slíbil. Pokud je to spíš známý známého, doporučujeme všechno sepsat písemně před začátkem rekreace. Přes agenturu bude nejspíš pobyt dražší, ale zase v něm může být zahrnuto i pojištění apod.

Sami, nebo s více rodinami

Další otázkou je, zda máte jet na dovolenou sami a pronajmout si třeba menší chatu, nebo pozvat více spřátelených rodin s dětmi a pronajmout si celý větší objekt. Zase bude záležet na vašich preferencích a na založení vašich dětí – jsou-li to introverti, kteří si vystačí s procházkami po přírodě a čtením knížek, můžete klidně vyrazit sami. Pokud ale máte doma živé děti, které by se již druhý den nudily, dopřejte jim partu kamarádů.

Zdroj foto: pixabay

Kde si chatu pronajmout

Bylo by asi škoda pronajímat si objekt blízko vašeho bydliště, protože to můžete rovnou zůstat doma a pořádat výlety odtud. Obecně nejkrásnější chaty a chalupy nabízejí naše hory. Pokud je znáte jen ze zimních lyžovaček, uvidíte, jak je to samé místo krásné i v létě. Další možnosti nabízí třeba Český ráj, České středohoří, Posázaví nebo Česká Kanada.

Na co nezapomenout

Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte:

  • zeptat se majitele/agentury, zda je v chatě elektřina, plyn, teplá voda, lednice, či dokonce pračka apod., protože podle toho si s sebou budete brát potřebné vybavení,
  • jedete-li do hor, vzít si i teplejší oblečení,
  • vzít si s sebou prostředek proti komárům a klíšťatům,
  • dětem vzít i starší oblečení vhodné do lesa nebo k táboráku,
  • vzít si všechny léky, které pravidelně užíváte, a i lékárničku pro případ častých nemocí a úrazů, protože kdoví kde se v té „divočině“ nachází nejbližší otevřená lékárna.

Hezký pobyt a užijte si to!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno