Doma není k hnutí, vaše děti vlastní milion krámů, se kterými si pochopitelně nehrají, a vy máte pocit zoufalství. Klasický obrázek mnoha domácností. Jak ale elegantně a bez scén zredukovat hračky?

Doba skutečně pokročila. Dnešní rodiče nemusí řešit, jak svým dětem pořídit pěkné a kvalitní hračky, ale jak se jich naopak zbavit. A že to někdy není zrovna lehký úkol. Inspirujte se.

  • Kontrolujte přísun hraček

To se snadněji řekne, než udělá, ale je to vlastně docela jednoduché. V prvé řadě zabraňte sobě realizovat šílené touhy a skutečně racionálně vybírejte, jaké hračky a ke kterým příležitostem pořídíte. Poté se snažte zkrotit rodinu. To může být o něco těžší, protože budete balancovat na hraně upřímnosti a taktu, ale nic jiného než konzultování dárků dopředu, vás nezachrání.

  • Využijte, dokud jsou děti malé

Protřídit hračky dítěte, které je ještě samo nemá zmapované, je poměrně snadné. Přijde-li vám, že má váš roční drobeček nějak moc věcí, prostě mu je nenápadně zabavte. Pokud nejste tak necitliví, tak mu je co pár týdnů obměňte.

  • Za zkoušku nic nedáte

Jestliže máte pocit, že vaše dítě určité hračky příliš nezajímají, zkuste mu je tajně schovat a vyčkejte. Bude-li se po daném předmětu pídit, máte smůlu. Pokud ale už hračka na přetřes nepřijde, klidně ji vyřaďte.

  • Darujte

Starším dětem hračky za zády zabavovat nemůžete. Proto zvolte jinou cestu. Vyprávějte jim o dětech, které hračky nemají, a navrhněte, že byste jim mohli nějaké hračky dát. Děti samy vyberou, kterých hraček se dobrovolně zřeknou ve prospěch jiných. Vyhrávají obě strany. Vy docílíte redukce hraček a vaše dítě se bude učit štědrosti a empatii.

Nic nezkazíte tím, když děti nadchnete vlastním příkladem. Protřiďte a zorganizujte své věci a zkuste to samé nabídnout dětem. A když máte pocit, že vás nezachrání už vůbec nic? Tak se utěšujte tím, že jednou vaše děti i se všemi svými „hračkami“ vyletí z hnízda a ještě se vám po tom jejich nepořádku bude stýskat.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno