Jablka jsou v evropském jídelníčku snad jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Obsahují totiž velké množství vitamínu, minerálních látek, ale také pektinu, tedy nerozpustné vlákniny. Ta napomáhá správnému trávení, ale také štěpení tuků. Navíc tělo zbavuje škodlivých parazitů.
Z jablek se procesem kvašení vyrábí jablečný ocet, který bývá v našich končinách označován za elixír mládí, zdraví i štíhlosti. Nejen, že si zachovává veškeré zdraví prospěšné látky, ale navíc je také antibakteriální a má přírodně antibiotické účinky. Při pravidelném užívání navíc také zvyšuje imunitu organismu.
Jablečný ocet má jako jediný z octů v těle zásaditou reakci. Tím přirozeně zabraňuje překyselování organismu. Kromě toho napomáhá čištění ledvin a při dlouhodobém užívání léčí chronickou únavu. Je výborným pomocníkem při problémech s pletí – zabraňuje tvorbě akné a léčí dermatitidu. Dále také napomáhá ke snížení krevního tlaku i cholesterolu. Navíc bojuje proti vnitřním kvasinkovým onemocněním, jako je například Candida. Zbavuje chutě na sladké.
Užívat jablečný ocet můžete hned po ránu, doporučuje se 1-2 polévkové lžíce, zalít teplou vodou a případně rozmíchat s medem. Tento nápoj vám nejen dodá energii, ale navíc je vhodný i pro ty, kteří hubnou. Pro ty se doporučuje pít ho před každým jídlem tak, aby zamezili většímu přejídání. Můžete ho ale stejně dobře přidávat také do jídel, která potřebují dodat trochu kyselé chuti.
Kromě vnitřního užití lze ocet užívat také ve vnější formě. Skvěle dokáže například vybělit zuby, ale hodí se také jako přeliv na vlasy. Díky jablečnému octu budou vaše vlasy jemné a lesklé.
Pozor si dávejte na kvalitu tohoto zázračného nápoje – ty nejlepší z nich jsou nefiltrované, nepasterizované a v BIO kvalitě.
Více článků najdete na portálu mamci.cz