Snad až příliš mnoho lidí důvěřuje víc slovům než tzv. nonverbální řeči, která ve většině případů o lidech prozradí mnohem víc než několik vět. Pozornost byste jí měla věnovat nejen při běžné komunikaci nebo během obchodního jednání, ale také v partnerském vztahu. Ať už jste zrovna na začátku nebo v dlouholetém vztahu, pohyb těla vám o vaší drahé polovičce řekne mnohem víc, než byste mohla očekávat. Jaké jsou nejběžnější tělesné projevy, a co vám naznačují?

Držení za ruce

Držení za ruce je známkou hlubokého romantického vztahu a důvěry. Pokud se i po několika letech stále držíte za ruce, je zřejmé, že je ve vašem vztahu přítomna láska a harmonie. Držení se za ruce vyjadřuje touhu být druhému blíž a „propojit se s ním“.

Vždy o krok před vámi

Pakliže vám váš partner neustále utíká, chodí rychleji a zdá se, že se snaží za každou cenu být „o krok před vámi“, bývá to znamením pocitu určité nadřazenosti. Neustálý spěch a honění se za něčím obvykle symbolizuje fakt, že spolu partneři nedokáží udržet krok a nekráčí životem stejnou rychlostí.


Držení kolem ramen

Pokud vás partner často drží kolem ramen, značí to, že se snaží vám být co nejblíž. Je to dotek, který je ještě intimnější než držení se za ruce, proto pokud vám partner vyjadřuje své city tímto způsobem, můžete si být téměř jistá, že jeho city jsou upřímné.

Ruka kolem pasu

Ruka kolem pasu může značit mnohé. V případě těsné blízkosti značí ruka kolem ramen podobně jako kolem ramen blízkost a intimitu. Pokud jste spíše o „popostrkávání“, naznačuje to spíše partnerův pocit nadřazenosti.

Poznáváte některé tělesné projevy? Jak si s partnerem vyjadřujete lásku nejčastěji?

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno