Všichni víme, že pokojové rostliny čistí vzduch a zvyšují vlhkost, což je jejich nesporná výhoda a důvod, proč si je pořídit do bytu. Vždyť dobrá kvalita vzduchu ovlivňuje naši náladu a energii. Zkrátka a dobře, s květinkami je vždycky lépe. Ale kromě této praktické stránky věci představují květiny také skvělý doplněk, který váš byt oživí a zútulní. Jaké pokojové rostliny se hodí do bytu nejlépe?

Dracena – nezničitelná a krásná pokojovka

Této pokojové rostliny existuje více, než 40 druhů, což vám dává prostor si snadno vybrat dle vašeho vkusu a preferencí. Draceny jsou elegantní, hodí se v podstatě do každého interiéru a hlavně jsou nenáročné, takže jejich péči zvládne i ten největší antitalent.

Zdroj foto: wikipedia.org Lopatkovec

Lopatkovec – rostlina pro nezkušené pěstitele

Jak už popis vypovídá, i tuto krásku může vlastnit naprostý neznalec pokojových rostlin. A pravděpodobně mu i dlouho vydrží. Lopatkovec totiž nevyžaduje moc péče, nevadí mu málo světla a snese i nezkušenou péči. A stejně,jako ostatní rostlinky: čistí vzduch, zvyšuje vlhkost, odstraňuje toxiny. Pokud jste alergik, lopatkovec je jasná volba.

Datlovník – užitečná palma

Nejen, že bez problému přežije v bytě, on se do něj hlavně perfektně hodí. Má rád teplo, nevyžaduje příliš světla ani nějakou přílišnou péči. Stačí mu pravidelné zalévání a v létě přehnojení. Tato rostlina také dodává do prostředí potřebnou vlhkost, bude tedy vaším nerozlučným kamarádem zejména v zimních měsících, kdy topení vysušuje vzduch.

Fíkus – pro zlepšení nálady

Fíkus je další nenáročná rostlinka, která nevyžaduje příliš péče, dlouho vydrží a bude vám zdobit byt, jako krásný dekorativní kousek. Fíkus je skvělé mít doma a to nejen pro jeho působivou krásu, ale také pro vaše zdraví. Věděli jste, že fíkus, jako jedna z mála pokojových rostlin, vám vzduch doma nejen zvlhčuje, ale také zbavuje všemožných toxinů?

Aloe vera – parťák na spaní

Tuto rostlinu doporučuji umístit do ložnice, kde vám udělá velkou službu. Věděli jste, že NASA označila Aloe vera, jako jednoho z nejlepších pomocníků pro vyčištění vzduchu v domácnosti?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno