Někdy se stane, že musíte kvůli dešti zůstat s dětmi doma. Jaké hry na doma jsou pro tuto příležitost nejlepší? Nebojte, ty na tabletech a smartphonech to nejsou.

Klasické hry

Ze začátku můžete vyzkoušet klasické stolní hry, jako je pexeso, domino, Člověče, nezlob se, Carcassonne nebo monopoly. Až vás to přestane bavit, vymýšlejte si hry vlastní. Zde je pár návrhů:

Schovávaná

I doma se dá hrát schovávaná, a to klidně i ve dvou variantách: nejprve se schovávají osoby, ale protože doma je poměrně málo míst, kam se člověk vejde, můžete brzy přejít ke schovávání věcí. Jeden schová cca 3 věci po místnosti a pak vyzve ostatní, aby je hledali.

Stavění

Stavět nemusíte jen ze stavebnic, ale vezměte si na pomoc dřívka, dřevěné hranoly, krabičky, krabice a stavte všechno, co vás napadne: mosty, věže, města, vesnice…

Slovní fotbal

Klasický slovní fotbal je docela jednoduchý, takže si jej omezte různými pravidly: například slova nesmí končit na samohlásku (a, e, i, o, u), nebo musejí být jen jednoslabičná, nebo musejí mít např. vždy jen 5 písmenek.

Pozorování z okna

Mnoho zajímavých věcí se dá pozorovat z okna. Tekoucí kapky, které se stékají do jednoho potůčku, který teče po okně. Sněhové vločky, které jsou každá jiná. Můžete také pozorovat auta a počítat, kolik různých barev už projelo. S pomocí dalekohledu můžete luštit SPZ. Počítejte lidi na ulici na ulici. Můžete je i pozorovat a hádat, jaké zrovna prožívají emoce – jsou smutní, veselí, zaražení, bojící se, nebo hádat, o čem si povídají.

Třídění věcí podle druhů či barev

Připravte krabice a hračky a ostatní věci roztřiďte podle druhu či barvy. Je to takový nenásilný předstupeň k uklízení.

Mapa pokladu

Prší, ale vy už přemýšlíte, jak děti zabavit na bojovce? Připravte si mapu pokladu, podle které se půjde. Větší děti mohou pomáhat.

Modelky a fotografování

Máte spíše holčičky, které se rády parádí? Nechte je vytahat všechny šaty a ať se jako modelky projdou po předváděcím mole (dlaždičky v kuchyni aj.). Nezapomeňte je v modelech i vyfotografovat a příští hra může spočívat v tom, že nejlepší fotografie uspořádáte do modelkovského alba. A nebojte, někdy se rádi parádí i kluci.

Malování po stěnách

Tato hra se dá hrát jen tehdy, chcete-li právě vymalovat nebo vytapetovat. Ačkoliv jindy byste dětem těžko povolili malovat po stěnách, teď je k tomu naopak vybídněte. Může se kreslit, malovat, razítkovat – zkrátka vše je dovoleno (ovšem jen do té doby, než se doopravdy vymaluje).

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno