K pracování během mateřské dovolené se ženy uchylují z mnoha důvodů. Některé maminky cítí touhu po seberealizaci, potřebují zaměstnat mozek a berou práci v podstatě jako odreagování, jiné k tomu vedou finanční důvody a nutnost přispět do rodinné kasy. Home oficce je stále více a více oblíbený – přináší sebou mnoho výhod.

Nemusíte nikam pravidelně docházet, brzy ráno vstávat, jste v podstatě pánem svého času a je na vás, jak si práci rozvrhnete. Někteří si pod pojmem home office představí vstávání na oběd a práci v pyžamu. Takto růžové to ale není, obzvlášť pro maminky na mateřské, které k tomu mají ještě práci na plný úvazek v podobě celodenní péče o dítě. Lze home office na mateřské dovolené zvládnout s úsměvem na tváři a bez stresu? Jak na to?

Dejte si čas sžít se s miminkem

Nejspíš není úplně moudré se do práce z domu vrhat ihned po narození dítěte. Každé dítě je jiné a krátce po porodu ještě nevíte, do čeho jdete. Dejte si čas, vytvořte si režim a časem budete vědět, zda to zvládnete, v jakou denní dobu přibližně míváte volnou chvilku a jaké množství práce si můžete naložit.

Nevyzpytatelnost

I pokud máte perfektně zajetý režim, tak to ještě neznamená, že vás nic nemůže překvapit. Vaše dítko může mít méně spavé období, můžou mu růst zoubky a vlivem toho budete mít méně času na práci. Někdy nastanou i chvíle, kdy po probdělé noci už nebudete mít chuť a energii při odpoledním spánku vaší ratolesti zapnout notebook a jít pracovat. S tímto musíte počítat.

Jste připravená být sama sobě šéfem?

Při home office se považuje za výhodu, že vám za krk nedýchá šéf a kolegové vás nepopohání k práci a většímu výkonu. Pracujete podle sebe a svým tempem. Toto však není pro každého. Zkrátka ne každý má tak silnou vůli se donutit do práce, když se mu opravdu nechce a tak potřebuje mít někoho, kdo ho potáhne. Pro efektivní práci z domova musíte mít perfektně zvládnutý time management. Je důležité mít nastavená pravidla a ta dodržovat. Není prostor něco odkládat. Protože kromě práce na vás čeká ještě rodina a domácnost. Než se do toho pustíte, zamyslete se tedy nad schopností zorganizovat si čas a také nad svou sebedisciplinou. Pokud vidíte mezery, zapracujte na sobě dříve, než se pustíte do pracovního procesu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno