Jedno dítě je málo, dvě děti jsou akorát, tři děti už si pořizují víceméně dobrodruzi a počet vašich dětí přesáhne číslo 4, automaticky jste považováni za blázny. Pokud děti dokážete slušně zabezpečit (bydlení, jídlo, oblečení, hračky, školní potřeby, výlety, čas od času zájezdy nebo dovolená), není jediný důvod, proč si jich nepořídit více. A když vám všichni předhazují jen samé nevýhody, můžete jim vytřít zrak následujícími výhodami spojenými s početným potomstvem.

  • Máte naplněnější život

jedno dítě vám dovede život pěkně zpestřit, představte si, oč zábavnější je život třeba s pěti takovými exempláři. Uslyšíte pětkrát více hlášek, dostanete pětkrát více obrázků, půjdete na více maturitních plesů. Nikdy, opravdu nikdy se nebudete nudit.

  • Děti vás tolik nepotřebují

Pokud máte doma jedináčka, musíte mu prakticky až do doby, než vás bude mít plné zuby, neustále vymýšlet zábavu, hrát s ním všechny ty hry, které vás nebaví a být neustále k dipozici, protože prostě s kým jiným se má bavit než s vámi.

Matky více dětí si pochvalují, že sourozenci se často dovedou zabavit spolu, takže maminka zvládne udělat více práce než s jedním. Zároveň budete překvapeni, jak snadno se některé činnosti mladší děti automaticky naučí od starších, aniž byste s nimi procházeli tou náročnou anabází jako s tím prvním.

  • Nerozmazlíte je

Nesouhlasím s klišé, že jedináček nutně musí být rozmazlený, ale rozhodně zastávám názor, že je mnohem snadnější a přirozenější rozmazlit jedináčka než 4 děti. Pochopitelně, že když něco potřebuje nebo chce, tak mu to dopřejete. S více dětmi asi opravdu nemáte šanci.

  • Více dětí více pomůže

V početnější rodině se více pere, více vaří, na druhou stranu máte ale zase mnohem více pomocníků, na které postupem času budete klidně moci přesunout některé domácí práce. Samozřejmě, že jste si nenadělali děti, aby z nich byli otroci, ale vybavit je do života určitými povinnostmi přinese ovoce.

  • Přirozené prostředí pro rozvoj sociálních kompetencí

V dnešní době už nezáleží pouze, kolik toho víte a umíte, ale také jak dovedete vycházet s lidmi. Rodina s více dětmi je tím nejlepším základem pro rozvoj sociálních kompetencí. Děti se učí dělit, pomáhat si, dávat přednost, uznávat druhého, čekat, domluvit se (i když často proti rodiči).

  • Budete mít kupu vnoučat

Rodiče dvou dětí, navíc narozených po třicítce, mohou na sklonku svého života očekávat 3-4 vnoučátka. Vy jich budete mít celý chumel. Nebudete se nudit, nebudete se tahat o jedno jediné vnoučátko s druhou babičkou a dědečkem. Prostě vaše stáří bude naplněno ještě větší radostí.

Mimo to vše ještě nezapomeňte prvotřídním rýpalům vmést do obličeje, že vaše děti budou vydělávat na jejich důchody, takže by si vás ještě jakožto podporu státu měli všichni předcházet.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. Můžu potvrdit. Mám 3 vlastní a 2 vyvdané děti, na cestě je 11. vnouče. Všichni si dovedou navzájem pomáhat, jsem obklopená štěstím a láskou.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno