Každý rok je to stejné – pod stromečkem objevíte alespoň jeden nevhodný dárek, kterým se Ježíšek prostě netrefil. Co s takovým dárkem? Záleží na situaci.

Barva nebo velikost

Pokud se Ježíšek netrefil jen do Vaší oblíbené barvy či do Vaší velikosti, pak je nejjednodušší dárek vyměnit. Potřebujete zajít do kamenného obchodu, a to nejlépe s účtenkou – budete muset kontaktovat i dárce, avšak bez obav, že by se urazil. V kamenném obchodě vám obvykle dárek vymění, pokud je to ještě možné. U internetových obchodů máte ze zákona nárok na odstoupení od smlouvy do 14 dnů, a tak můžete dárek vrátit a objednat si ten správný.

Zcela mimo Vaše představy

Pokud Vám dárek nevyhovuje po více stránkách nebo vůbec, zkuste jej vrátit. V internetovém obchodě je to snadné, jak jsme psali výše, ale i v kamenném obchodě Vám po Vánocích obvykle vyjdou vstříc.

Darujte jej dále

Nechce se Vám dárek vracet do obchodu, anebo jej obchodník nepřijal? Darujte jej tedy jako opožděný dárek někomu, na koho jste o Vánocích zapomněli. Jen dávejte pozor na to, abyste jej nedarovali zpět osobě, která Vám jej dala.

Prodejte jej na internetových aukcích a bazarech

Nevhodný dárek můžete také prodat na internetových akcích či bazarech. Určitě se najde někdo, koho potěší. A pokud jej prodáváte za nižší cenu než v obchodě, uděláte radost hned dvakrát.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na