Propadli jste šílenství geocachingu a nevíte, zda můžete s sebou vzít i děti a jestli je to bude bavit? Neváhejte a vezměte je. Hrát geocaching s dětmi je to totiž ta pravá zábava na volné dny. Děti bude bavit hledat schované krabičky na různých místech a brzy v tom budou lepší než vy sami.

Děti budou nenásilně poučeny

Jedním z dobrých důvodů, proč zasvědit děti do geocachingu, je ten, že budou poučeny o existenci kešek, a tak nebudou krabičky s „poklady“ zbytečně ničit či umísťovat na jiných místech, než je nalezly.

Zábavné hledání

Zábavné je už samotné hledání kešek podle GPS ve smartphony. Musíte se orientovat v krajině, hledat pravděpodobná místa ke schování a řídit se i podle velikosti kešky.

Snadné kešky

Pro hledání s dětmi si vybírejte snadné kešky, do obtížnosti 2 a terénu 2 a raději s většími krabičkami, ve kterých je šance nalézt hračky na výměnu.

Vlastní krabice s hračkami

Doporučuji zavést si doma vlastní krabici s hračkami, které jsou vhodné na výměnu v keškách. Tam můžete dávat nepotřebné nebo dvojité hračky z Kinder vajíček, sponečky, malé hračky atd. Tuto krabičku byste měli mít vždy po ruce, když na lov kešek vyrazíte.

Aplikace

Pro hledání kešek si můžete nejprve bezplatně stáhnout aplikaci Geocaching, i když podle ní najdete jen snadné kešky a ne všechny druhy kešek. Pro hledání s dětmi je to však ideální. Jakmile budete v hledání kešek zběhlejší, nebo se mu budete chtít věnovat profesionálněji, můžete si zaplatit měsíční nebo roční poplatek, aby se vám otevřely i kešky další.

Plánování předem

Předem si naplánujte trasu, která bude zahrnovat aspoň několik kešek. Kdybyste totiž nějakou nenašli, nebude to takové zklamání.

Péče o kešky

Spolu s hledání ihned děti poučte o správném přístupu k samotným keškám: nesmí se ničit, přenášet, brát by se měla jen jedna hračka oproti hračce darované, kačer (hledač kešek) by se měl podepsat, kešku si může v aplikaci i zalogovat. Také je potřeba dávat pozor na ostatní kolemjdoucí (tzv. mudly), aby neviděli, kde je keška schovaná.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na