Propadli jste šílenství geocachingu a nevíte, zda můžete s sebou vzít i děti a jestli je to bude bavit? Neváhejte a vezměte je. Hrát geocaching s dětmi je to totiž ta pravá zábava na volné dny. Děti bude bavit hledat schované krabičky na různých místech a brzy v tom budou lepší než vy sami.

Děti budou nenásilně poučeny

Jedním z dobrých důvodů, proč zasvědit děti do geocachingu, je ten, že budou poučeny o existenci kešek, a tak nebudou krabičky s „poklady“ zbytečně ničit či umísťovat na jiných místech, než je nalezly.

Zábavné hledání

Zábavné je už samotné hledání kešek podle GPS ve smartphony. Musíte se orientovat v krajině, hledat pravděpodobná místa ke schování a řídit se i podle velikosti kešky.

Snadné kešky

Pro hledání s dětmi si vybírejte snadné kešky, do obtížnosti 2 a terénu 2 a raději s většími krabičkami, ve kterých je šance nalézt hračky na výměnu.

Vlastní krabice s hračkami

Doporučuji zavést si doma vlastní krabici s hračkami, které jsou vhodné na výměnu v keškách. Tam můžete dávat nepotřebné nebo dvojité hračky z Kinder vajíček, sponečky, malé hračky atd. Tuto krabičku byste měli mít vždy po ruce, když na lov kešek vyrazíte.

Aplikace

Pro hledání kešek si můžete nejprve bezplatně stáhnout aplikaci Geocaching, i když podle ní najdete jen snadné kešky a ne všechny druhy kešek. Pro hledání s dětmi je to však ideální. Jakmile budete v hledání kešek zběhlejší, nebo se mu budete chtít věnovat profesionálněji, můžete si zaplatit měsíční nebo roční poplatek, aby se vám otevřely i kešky další.

Plánování předem

Předem si naplánujte trasu, která bude zahrnovat aspoň několik kešek. Kdybyste totiž nějakou nenašli, nebude to takové zklamání.

Péče o kešky

Spolu s hledání ihned děti poučte o správném přístupu k samotným keškám: nesmí se ničit, přenášet, brát by se měla jen jedna hračka oproti hračce darované, kačer (hledač kešek) by se měl podepsat, kešku si může v aplikaci i zalogovat. Také je potřeba dávat pozor na ostatní kolemjdoucí (tzv. mudly), aby neviděli, kde je keška schovaná.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno