O atopickém ekzému se toho již mnoho napsalo a mnohé jste určitě už slyšeli, přesto jsou však stále nová a nová fakta, která pomáhají bojovat s tímto nepříjemným onemocněním. Někdy nestačí vyzkoušet jeden lék, ale je potřeba zapojit všechny specialisty (včetně homeopatiků), aby se vám nebo vašemu dítěti ulevilo. Co způsobuje atopický ekzém?

Co ho způsobuje 

Atopický ekzém se více vyskytuje u dětí i dospělých, kteří žijí v nějak narušeném životním prostředí (špinavá velkoměsta atd.). Další příčinou je dědičnost. A i když se atopický ekzém nevyskytne přímo u miminka (nejčastěji tomu bývá do 6 měsíců věku), může se objevit kdykoliv v dospělosti. Více náchylné jsou samozřejmě ty děti, jejichž oba rodiče tímto onemocněním sami trpí. Další možností vzniku je i nesprávná strava a posledním spouštěčem je velké množství stresu v životě dítěte i dospělého.

Jak atopický ekzém poznáte

Někdy je to oříšek, protože atopický ekzém může být zaměnitelný s vyrážkou nebo nějakou jinou alergickou reakcí. Někdy je také postiženo jen pár míst nebo drobná místa (za ušima, v ohybech kůže). Klasicky se objevuje nejprve na obličeji a pak postupuje přes trup na ruce i nohy. Ovšem málokdy je to takto učebnicové. Každopádně jakmile se u vás objeví podezření na atopický ekzém, měli byste navštívit dermatologa, který jako jediný dokáže určit správnou diagnózu.

Jak atopický ekzém léčit

V zásadě nejlepší je změnit životní prostředí, zmenšit míru stresu a správně se stravovat. To ale samo o sobě nepomůže a lékař vám nejspíš předepíše antihistaminika. V závažnějších případech se krátkodobě předepisují i kortikoidy.

Jak si můžete pomoci sami

Dobré je kůži několikrát denně promašťovat, sprchovat se spíš než koupat, vyvarovat se obyčejných mýdel. Jednou za rok byste měli absolvovat delší pobyt u moře, přes rok se nevyhýbat slunečnímu záření, které také pomáhá. Z domácí lékárny se určitě hodí měsíčková nebo heřmánková mast, popř. mast či gel z aloe vera.

I homeopatika pomáhají

Zkušený homeopatik vám jistě poradí i vhodná homeopatika, která na tento druh ekzému zabírají. Namátkově jmenujme třeba Sulfur či Calcarea carbonica.

Vyzkoušejte postupně všechny doporučené přípravky a vyberte si ten, který se vám osobně osvědčí nejvíce. Každý jsme jedinečný a stejně tak bývá jedinečný i atopický ekzém u každého jednotlivce.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno