Kdyby se vás někdo zeptal, co je v manželství nejdůležitější, asi byste odpověděla, že přece láska. A měla byste napůl pravdu. Až na to, že pro muže existuje něco ještě mnohem lépe uchopitelného a tím je úcta. Nevěříte? Jak na funkční manželství?

Existují výjimky, nicméně většina žen je zaměřena emocionálně. Potřebují cítit, že je muž miluje. Vyžadují manželovu blízkost, otevřenost, porozumění a uznání. Chtějí někoho, kdo je vyslechne (bez zbytečné analýzy a vyhodnocení situace prosím), kdo je přitulí, kdo jim svou lásku bude dokazovat.

Muž si samozřejmě váží lásky své ženy, ale je mnohem raději když ji projevuje úplně jinými způsoby. V čem tedy muži nejvíce prahnou po naší úctě?

  • Úcta k jeho práci

Muži byli odnepaměti vždy primárně orientováni na svou práci. Pokud nejsou úspěšní nebo spokojení v práci, velmi bolestně se to odráží na celém jejich prožívání a jednání. Vy jakožto životní partnerka byste měla ocenit jeho touhu pracovat a stoupat stále výš. Mnoho z nás má před očima stále obrázek svých otců, kteří ve tři přišli z práce, nicméně doba se trochu změnila. Pokud váš muž není vyloženě workoholik, nevyčítejte mu jeho zaujatost vlastním zaměstnáním nebo podnikáním.

  • Úcta k jeho autoritě

Feministky se teď asi zblázní, ale muž je prostě předurčený vést (netvrdím, že spoustu schopných žen to nezvládne lépe než spoustu neschopných mužů). Pokud však jakoukoliv jeho snahu o něčem skutečně rozhodovat totálně zadupete, nedivte se, že se stáhne a nebude se chtít do nějakých rodinných rozhodnutí v budoucnu zapojovat. Koneckonců vy to stejně víte lépe. Proto se občas trochu stáhněte, hledejte kompromis, nesnažte se rodinu vést směrem, který pro ni vidíte vy. Trochu svému muži důvěřujte.

 

  • Úcta k jeho radám

Muži a ženy prostě mluví jiným jazykem. Stejně jako muži by se měli naučit naslouchat ženám bez zbytečných rad, měly by se i ženy občas pokořit a nějakou radu přijmout. Není třeba každý dobře míněný návrh smést ze stolu ještě dříve, než jej muž dořekne. Ženy mají lepší intuici, muži zase logiku. Doplňujte se.

  • Sex

Spousta žen plánuje naplňovat manželovy sexuální potřeby, až on začne naplňovat jejich emocionální potřeby. To se pak budete točit jako křečci v kolečku. Nemanipulujte sexem. Pokud muž cítí, že o sex s ním nemáte zájem, nejen že pak sex, ale i komunikace a vztah bude stát za nic, ale také ho to může táhnout k někomu, kdo zájem mít bude.

Manželství je dávání, ne o braní. Chcete-li více jeho lásky, sekýrováním a kibicováním jí nedosáhnete. Zkuste začít dělat vstřícné kroky směrem k manželovi, mluvte k němu s úctou doma, mluvte o něm s úctou před ostatními a těšte se na změny, které do vašeho vztahu přijdou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno