U modré již zdaleka neplatí to, co u červené barvy. Opravdu nesluší každému, pokud nevíte, jak modrou nosit. Zkuste se řídit našimi tipy.

Studené vs. teplé typy

Modrá je obecně považována za studenou barvu. Bude tedy více slušet studeným typům, a to v jakémkoliv tónu. Teplé typy však mohou zvolit tmavší modrou jako doplňkovou barvu. Světlá i tmavá modrá se hodí k blondýnkám, tmavá zase ke tmavovláskám i rusovláskám.

Modré stíny k barvě očí

Pokud chcete zvolit modré oční stíny, řiďte se barvou svých očí. Máte-li oči modré, modrošedé či šedé, volte stříbřitě modré tóny. Pokud máte oči zelené, bude k vám nejvíce ladit námořnická modř. A jestliže máte oči světle hnědé, oříškově hnědé či kaštanově hnědé, volte zářivě modré odstíny.

Modré líčení

K líčení vám nebudou stačit stíny jedné barvy, popř. jenom stíny. Jestliže chcete opravdu uchvátit pohledem, vybarvěte oční víčka několika odstíny modré od tmavého až po ten nejsvětlejší. Váš pohled tak získá až neskutečnou hloubku. Nebojte se orámovat oči modrou tužkou a i řasy můžete zvýraznit modrou řasenkou. Pokud chcete sladit svou image k naprosté dokonalosti, vyzkoušejte i modrý lak na nehty, který bude korespondovat se stíny nebo tužkou na oči.

Modrá v kombinaci s ostatními barvami

Modrá se výborně hodí k bílé, černé, šedé, karamelové či béžové. Zajímavá jistě budete, když zvolíte různé kousky oblečení tón v tónu. Světle modrá spíše rozšiřuje a tmavě modrá spíše zeštíhluje. Toho můžete využít, když potřebujete zvýraznit své přednosti a potlačit nedostatky. Světle modrý pletený svetr s plastickým vzorem upoutá pohled na váš hrudník a opticky jej zvětší, tmavě modré kalhoty skryjí silnější stehna. A v zimě jsou stylové modré doplňky: šála, šátek, čepice nebo rukavice.

Tak se nebojte kombinovat a i netradiční barevné nuance si užívejte!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno