Všichni si na cestě životem najdeme několik vztahů, které nedopadnou, než potkáte toho pravého člověka. Může jich být několik, ale vždy v těch neúspěšných láskách uvidíte pět druhů lásky. Až ta šestá, je skutečná, protože v ní máte všechno z předešlých pěti. Neznamená to, že potkáte pět lidí a šestý je osudový. Jenom, že prožijete pět druhů před tím, než najdete tu jednu osudovou.

První druh – koho

Je to druh lásky, kdy dotyčného člověka skoro ani neznáte. Trávíte spolu jenom málo času a možná proto si ji v hlavě idealizujete a děláte z té osoby lepšího člověka, než skutečně je. Jste jenom dva lidé, kteří spolu občas tráví čas. Dalo by se to nazvat také platonická láska.

Druhý druh – co

Druhý druh lásky máte s někým, s kým vás pojí společná minulost. Viděli jste jeden druhého vyrůstat v průběhu let. Jediné, co nehraje je načasování. Možná jste měli pocit, že byste byli ideální pár, ale vždycky se ocitlo něco, co vám to překazilo. Až jste se jednoho dne rozhodli, že se s tím musíte smířit.

Třetí druh lásky – kdy

Může to být například vaše první láska. Ztělesnění něčeho nového a mladého. Například láska ze střední školy. Jste mladí a poprvé skutečně a bláznivě zamilovaní. To je třetí druh lásky.

Čtvrtý druh – kde

Láska, kterou potkáte v nějakém jiném městě. Jste plní touhy po zažívání nových věcí a jednou z nich je i zamilování. I když dopředu víte, že se jednou vrátíte do jiného města, stejně se zamilujete. A milujete naplno, ale i tenhle druh lásky jednou skončí a vy se vrátíte tam, kde jste byli předtím.

Pátý druh lásky – proč

Člověk, který vás naučí, proč milovat. Jak úžasné je milovat a zároveň být milován. Dokáže vám otevřít oči a někam vás posune. Dost daleko na to, abyste mohli najít tu svou poslední a osudovou lásku.

Poslední

Poslední láska je kombinace všech. Nemůžete ji nikam zařadit, protože patří do všech druhů lásky. Je to láska, kterou zbožňujete a která je jako výplod fantazie. Je to láska, kdy cítíte, že jste i jako nejlepší kamarádi, vaše rozpravy mají hloubku a ve spoustě věcech máte své soukromé vtipy. Je to láska milenců, kdy máte pocit, že tím, že jste spolu začal nový život a ten si budete připomínat i ve stáří, kdy budete sedět vedle sebe. Je to láska, za kterou půjdete kamkoli, jenom proto, abyste mohli být spolu. Je to láska, která vám dá smysl, a vy najednou pochopíte, co jste celý život hledali.

Je to šestý druh lásky a je poslední.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno