Podzim je sice již v plném proudu, ale na dovolenou není nikdy pozdě. Navštívili jste již Egypt? Je to nádherná země, která nabízí jak relaxační pobytové zájezdy u moře, tak úchvatné poznávací zájezdy po egyptských památkách. Oba typy zájezdů můžete nyní na podzim získat ve výhodných nabídkách Last minute a výrazně tak ušetřit oproti sezoně. Určitě se nemusíte bát, že by vám nepřálo počasí, protože teplé počasí panuje v Egyptě prakticky po celý rok.

Pobytový zájezd nejlépe strávíte v některém ze známých letovisek situovaných u Rudého moře, jako je Hurghada nebo Taba, a opravdu si dovolenou vychutnáte s režimem All inclusive. Takový zájezd si k vaší velké spokojenosti užijí i děti, pro které jsou navíc připraveny nejrůznější animátorské programy. Vy zatím můžete v poklidu relaxovat u moře anebo naopak zkusit trochu adrenalinovější zážitek – potápění. Pro potápění je právě Rudé moře naprosto ideální.

Máte-li již větší děti nebo cestujete-li bez dětí a povalování u moře vás moc nebaví, vyzkoušejte nějaký poznávací zájezd po krásách Egypta. Věřte, že vás nadchne, a to bez ohledu na to, zda jste, či nejste zapálení do historie. Za srdce vás vezmou především známé pyramidy v Gíze spolu se sfingou, hlavní město Káhira, Údolí králů či chrámy v Karnaku.

Pyramidy v Gíze snad ani nemusíme představovat: jsou jediným ze sedmi divů světa, který se zachoval dodnes, a v roce 1979 byly dokonce zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

Káhira, která díky své kulturní kosmopolitnosti získala přezdívku Matka světa, vás zaujme takovými památkami, jako je Egyptské muzeum se svým nejvýznamnějším pokladem – Tutanchamonovou maskou, mešita a univerzita Al-Azhar, největší bazar v Africe – Bazar Chán al Chalílí a Citadela.

Údolí králů sloužilo jako pohřebiště faraonů a v roce 1979 se společně s pyramidami v Gíze zařadilo do světového dědictví UNESCO. Karnak je největším chrámovým komplexem v Egyptě, který fungoval jako kultovní středisko boha Amona.

Milovníka historie jistě potěší především fakt, že téměř všechny památky v Egyptě se zachovaly do dnešních dnů, což se bohužel nedá říci např. o památkách řeckých. Takže kochejte se, foťte a užívejte si!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno