Existuje velká řada způsobů, jak zvýšit šance na těhotenství.

Jestli jste žena, které je méně než 35 let, máte pevné zdraví, pravidelnou menstruaci, pravidelný sex, mělo by se vám podařit otěhotnět za půl roku až jeden rok.

Sex ve správný čas

  • Prvním krokem je, že se ujistíte, zda máte dostatek sexu. Někdy to není snadné, ale měli by jste si dělat čas na sex. Není potřeba, aby jste se milovali každý den. Sperma totiž přežívá až sedm dní.
  • Každý druhý den bude nejideálnější. Spermie se musí obnovovat.
  • Vypočítejte si plodné dny v měsíci.
  • Každý měsíc máte šest dní na otěhotnění, je to pět dnů před ovulací a v den ovulace.
  • Poznejte svůj cyklus. Pro přesné vypočítání ovulace je lepší, když máte 28 denní cyklus. Ovulujete 14 dní před vaší menstruací. Při ovulaci je vajíčko životaschopné 24 hodin, pokud jste tento den vynechali, musíte počkat na další ovulaci..
  • Nedělejte z tohoto šílené závěrečné situace. Stále musíte zůstat uvolněná a veselá.

Účinky antikoncepce na těhotenství

Některé ženy před těhotenstvím užívají mnoho let antikoncepční preparáty.I po dlouholetém užívání antikoncepce, nemusíte mít strach, že by jste měla nějaký problém s těhotenstvím. Otěhotnět můžete ihned po vysazení antikoncepce.

Polohy pro otěhotnění.

Neexistuje žádná sexuální poloha, která by vám zajistila těhotenství. Možná zkuste vsadit na gravitaci. Takže misionářská poloha je dobrou volbou. Pokud se po sexu ihned postavíte, spermie se nemusí uchytit, ale také se může stát, že otěhotníte při jakékoli pozici a čase.

Relaxujte, odpočívejte

Pokud se budete vyhýbat stresu, zůstanete uvolněná, otěhotníte rychleji. Stres a spěch může velmi negativně ovlivnit vaše otěhotnění. Stresující situace jako jsou úmrtí v rodině, nová práce mohou oddálit dobu k otěhotnění tím, že odloží ovulaci a prodlouží se menstruační cyklus. I plánovaný sex, může působit stresovou situaci a to hlavně u muže.

Trenýrky, nebo boxerky?

Existuje tvrzení, že volné trenýrky pomáhají udržovat varlata zdravé, což velmi dobře působí na produkci spermií.

Vynechejte lubrikační gely

Používání lubrikantů může během sexu ovlivnit spermie. Některé lubrikanty totiž mohou obsahovat spermicidní látky.

Čím zdravější vaše tělo je, tím rychleji otěhotníte. Pokud kouříte a žijete nezdravě, může se stát, že otěhotnění bude trvat dlouhou dobu. Jestli patříte do věkové skupiny pod 35 let a po víc jak roce snažení nejste stále těhotná, bylo by dobré navštívit praktického lékaře, který s vámi probere případné problémy spojené s plodností.

Více článků najdete na portálu mamci.cz


Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno