Všechny chceme krásné a zdravě vypadající vlasy, to je jisté! Jen ne všechny jsme do péče o ně ochotné investovat tisíce za předražené šampony, kondicionéry či masky. A je to vůbec potřeba? Mnohdy jsou přírodní produkty mnohem lepší a účinnější. Především, když si je připravíte samy. Výhoda tkví v tom, že přesně víte, jaké jste použily suroviny a zodpovídáte si za jejich kvalitu samy. V dnešním článku vám přináším inspiraci na domácí masky na vlasy.

Výhody a nevýhody domácích masek

  • Příprava domácí masky vám nezabere více, než pět minut
  • Narozdíl od kupovaných masek máte dokonalý přehled o použitých surovinách
  • Potřebné ingredience máme obvykle všichni doma
  •  Vyvarujete se používání zbytečné chemie
  •  Domácí masky jsou finančně nenáročné – stojí doslova pár korun

– Někomu nemusí vyhovovat, že jsou k rychlé spotřebě – domácí masky se nedají uchovávat příliš dlouho, díky použitým čerstvým surovinám a absenci chemie se rychle kazí

– Narozdíl od běžných kupovaných masek je u těch domácích větší nutnost pořádného vymytí, aby vám ve vlasech zbytky surovin nezačaly hnít

– Nutnost přípravy masky – přece jen je jednodušší sáhnout po kupované a nemuset nic řešit

Ricinový olej a žloutek

Budete potřebovat: 1 polévková lžíce ricinového oleje, 1 vaječný žloutek
Tyto dvě základní suroviny jsou pro vlasy naprostý zázrak, příznivě působí na jejich růst, sílu i kvalitu. Umíchejte je dohromady a vzniklou směs vmasírujte do vlasové pokožky. Masku z oleje a žloutku nechte působit alespoň 20 minut a poté vlasy klasicky umyjte. Bezprostředně po aplikaci už uvidíte pozitivní změnu, vlasy budou lesklé a pevné a budou působit zdravějším dojmem.

Medovo-banánová maska

Budete potřebovat: 1 banán, 1 polévková lžíce medu a pár kapek olivového oleje
Banán je další skvělou surovinou, kterou milujeme jak v kuchyni, tak i v péči o tělo. Jaké jsou její pozitivní účinky? Banán vlasy vyživuje, dodává jim lesk, hydratuje vlasy i pokožku hlavy. Med zase uhlazuje a změkčuje vlasy a je vhodný pro ženy se sklonem k vypadávání vlasů. Stejně jako díky banánu, i po aplikaci medu budou vaše vlasy výrazně lesklejší. Všechny suroviny spolu rozmixujte, až vznikne hladká kašovitá směs. Naneste ji na vlasovou pokožku a nechte působit čtvrt hodiny. Poté velmi důkladně opláchněte a vlasy klasicky umyjte. Tuto kúru je dobré pro lepší výsledek alespoň jednou týdně opakovat. Maska z banánu je vhodná pro všechny typy vlasů!

Místo banánu avokádo?

Nyní jen nahradíme banán avokádem, ostatní suroviny zůstávají stejné.
Budete potřebovat: 1 zralé avokádo, 1 lžička medu a 1 lžička olivového oleje.
Avokádo rozmačkáme na kašičku, přidáme med a olej a dobře rozmícháme. Vzniklou směs naneseme na vlasy, zabalíme do ručníku a necháme působit asi čtvrt hodiny. Nakonec umyjeme běžným způsobem. Avokádo má zvláčňující a hydratující účinky. Je vhodná pro suché, poškozené a barvené vlasy.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno