Zdroj foto: envato

Levandulový peeling: Toužíte po tom, aby vaše pleť byla hebká, jemná a rozzářená? Doporučuji zařadit do své péče o pleť pravidelný peeling. Peeling vás zbaví odumřelých buněk a z vaší suché, šupinaté či aknózní pleti může být zdravá a hezká pokožka. Jen pravidelné mytí a odličování pleti vás totiž odumřelých buněk na kůži nezbaví.

Na trhu existuje mnoho peelingových produktů, avšak často se velmi prodraží a ani jejich složení nebývá žádná hitparáda. Byla by škoda utrácet peníze za tyto přípravky, když jejich domácí verze, kterou vyrobíte během pár chvil, je často mnohem lepší a účinnější.

Ingredience: 1 hrnek slunečnicových semínek, 2 polévkové lžíce sušených květů levandule, 1 polévková lžíce olivového oleje, 1 polévková lžíce medu, 3 kapky levandulového éterického oleje

Slunečnicová semínka zhruba na 2 hodiny namočte a poté je propláchněte. Přidejte lžíci olivového oleje a rozmixujte je. Do vzniklé směsi dejte zbytek ingrediencí – sušené květy levandule, lžíci medu a pár kapek éterického oleje. Důkladně promíchejte, aby se všechny suroviny pečlivě propojily. Tento přírodní peeling vás dokonale zbaví všech nečistot a šupinek na kůži a ještě k tomu nechá vaši pleť nádherně vláčnou a voňavou. Levandule je bylinka s okouzlující vůní a terapeutickými účinky a tak by pro vás péče o pleť mohla znamenat i odpočinek a dokonalý relax!

Zdroj foto: envato                                         Levandulový peeling

Rady a tipy

1. Většina receptů na domácí peeling na internetu mají ve složení cukr či sůl. Já to nedoporučuji, protože jsou to příliš ostré části, které můžou vaši pleť podráždit. Obzvlášť jedinci s citlivou pletí by se měli této formě peelingu určitě vyhnout.

2. Peeling si připravujte vždy čerstvý, připravujte ho tedy takové množství, jaké určitě zvládnete využít.

3. Nepoužívejte peeling příliš často. Peeling celého těla je ideální provádět asi dvakrát do měsíce. Při častějším provádění může nastat rudnutí a pálení pokožky.

4. Peeling se vždy provádí jemnými krouživými pohyby. Rozhodně kůži nedrhněte, nadělá to více škody, než užitku. Pamatujte na to, že jestliže vám je to příjemné a nedrhne to, děláte to správně.

5. Peeling se provádí pouze na vlhkou pokožku. V opačném případě byste kůži příliš drhli, což by ji mohlo poškodit.

6. Peeling z pleti odstraní odumřelou kůži, jejíž nános tvoří neprůstřelnou bariéru a způsobuje to, že se vaší pleti špatně dýchá a obtížněji vstřebává všechny potřebné živiny. Také produkty, které na svou pleť nanášíte, se hůře vstřebávají do pokožky. Díky pravidelnému peelingu vaše pleťové krémy a pečující séra lépe proniknou do pokožky, budou fungovat efektivněji a lépe plnit svou funkci.

7. Peeling si dokáže poradit i se striemi a celulitidou. Pleť je totiž díky této proceduře jemná, zdravá a dobře prokrvená.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno