Předtím, než začnete „plašit“ a hledat různé nejrychlejší způsoby, jak shodit přebytečná kila, uvědomte si, že máte za sebou velmi náročný proces, a to po psychické i fyzické stránce. Při porodu vaše tělo vyčerpalo velké množství energie, a proto se v žádném případě v jídle úmyslně neodbývejte. Dostatek živin budete potřebovat nejen na důkladnou regeneraci, ale také na tvorbu mateřského mléka. Zkuste se tedy uklidnit a uvědomte si, že všechno má svůj čas a návrat do formy není výjimkou.

Pozitivní zprávou je, že mnohým maminkám se daří nejen vrátit se do původní formy ale ještě více zhubnout právě díky režimu, které kvůli dítěti získají. Neustále vstávání, pobíhání a výdej energie většinou způsobí, že na jídlo nemáte téměř žádný čas, zatímco pohybu máte dostatek.

V tomto období je tedy důležitější myslet především na množství kvalitního odpočinku, které je pro vaše tělo nepostradatelné. Buďte k sobě chápavá a zbytečně se nezatěžujte. Kdykoli máte volnou chvilku, pokuste se jí strávit tak, jak je vám milé a především tak, abyste doplnila ztracenou energii. Nemusí se nutně jednat o spánek, odpočinek můžete trávit i jakoukoli jinou aktivitou, která uvolní vaši mysl a „dobije baterky“ vašemu tělu.

V neposlední řadě tělu dodávejte dostatek vody a kvalitního jídla. V tomto období pro vás bude více než jindy nezbytně nutný dostatek vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Pokuste se tělo dostat do pohody nějakým salátem, nebo zeleninovou polévkou. Uvidíte, že nejen vy, ale i vaše dítě ocení, když bude mít kolem sebe odpočatou, zdravou maminku.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno