Kojeneckou kolikou trpí poměrně dost miminek a maminkám už nachystala spousty bezesných nocí. Bolení bříška způsobuje několikahodinový, především večerní pláč. Příčinou je nadměrná plynatost, se kterou si novorozenci a kojenci neumí poradit. Vždy je potřeba, aby dítě vyšetřil lékař, zda se nejedná o závažnější problém.
Existuje plno způsobů jak ulevit miminku od bolesti. Jednou z možností je tejpování bříška. Používá se kinezio tejp. Jedná se o prodyšnou elastickou pásku. Lepí se na bříško miminka a metoda má přesný postup, provedení a pravidla.
Tejpování vašeho miminka proto svěřte zkušenému terapeutovi nebo lékaři, který je na tuto metodu proškolen.
Tejpy jsou vyrobeny z nealergizujícího materiálu. Výhodou je, že miminko neužívá nic vnitřně. Tejpování vydrží nalepené 7-10 dní, můžete i koupat. Následuje 1-2 dny pauza a lze opět přetejpovat. Páska je nalepena po směru střevní peristaltiky, podporuje střevní pasáž a odchod plynů.
Zkušenosti maminek jsou pozitivní, někdy stačilo i pouhé zatejpování bříška pro úlevu od bolesti a z věčně uplakaného miminka se rázem stalo spokojené dítě. Na první tejpování si vyberte terapeuta, který je certifikovaný a hlavně si ověřte, jestli tejpuje i děti. Existují i kurzy, kde maminky naučí zatejpovat své miminko.
Více článků najdete na portálu mamci.cz
Tak to je Matrix, dětská kolika léčená náplastí přes celé bříško, týden bříško takhle zalepené, nedovedu si představit jak tu náplast sundáte dolů bez toho, že tu jemnou kojeneckou kůžičku přinejmenším podráždíte…i kdyby se odmočila, lepidlo sundáte benzínem??? Co takhle nahřívat, masírovat a hlavně polohovat, když si dítě kvalitně odříhne, není žádný problém položit si ho v poloze na břiše na své břicho, krom toho že je to nádherný pocit pro mamču, tak je bříško v teple a krásně se vyprdí, nebo na zádech cvičit nožky k bříšku. Položit na bříško s nožkama pod sebou -zadeček nahoře, plyn stoupá vzhůru :-))).. Prostě je třeba co nejdříve dítěti vyposilovat bříško, takže cvičit a polohovat od začátku je nezbytnost ( z boku na bok, na bříško, poslední tři měsíce těhotenství tráví plod sbalený do klubíčka, takže mu to neublíží, když si dobře odříhne, ani když je na světě… Ani mi není jasný mechanismus účinku té metody, když je to bříško takhle sešněrované trvale, jen že se nemůže roztáhnout…ale ona kolika není bolest napjaté břišní stěny, ale roztaženého…nafouknutého střeva. A dutina břišní ještě zmenšená na objemu tím zalepením, tím pádem je pro ty nafouklý střívka taky dříve příliš těsná, tak si to představuju. Tak nevím, neměla bych k tomu důvěru. Podle dvojí zkušenosti s vlastními dětmi jediný co pomáhá je nahřát, masírovat a polohovat když už koliku má, jako prevenci dobře kojit, aby nenasávalo vzduch a polohovat a cvičit břišní stěnu lehem na bříšku.