Podzim dlouho otálel, ale už je konečně tady a s ním možná dorazil i strach o zdraví vašich dětí. Je pravda, že v sychravém počasí je na nějakou tu rýmu nebo kašel náchylný každý druhý, ale proč neudělat maximum pro to, aby vaše děti zůstaly zdravé a šťastné.

  1. Procházky

Když budete dítě chovat jako v bavlnce, obranyschopnost proti zákeřným bacilům si stoprocentně nevybuduje. Choďte proto s dětmi ven, a to i v počasí, které na vás příliš sympaticky nepůsobí. Dnešní doba nepromokavých gumáků, roztomilých pláštěnek a stylových deštníků tomu přímo nahrává. Dbejte, aby děti byly dostatečně, ne však přehnaně oblečeny.

  1. Domácí vzduch

Pokud žijete v paneláku, tak jistě víte, že vzduch v bytě máte o něco sušší než je zdrávo. Proto rozumně větrejte, pořiďte si zvlhčovače vzduchu a vlhkost podpořte třeba i takovou maličkostí jako je sušení prádla v blízkosti dětské postýlky. Ale v tom případě šetřete aviváží.

  1. Hygiena

Hygienu dítěte nepodceňte ani nepřežeňte. Dítě potřebuje budovat protilátky, nicméně nepotřebuje být dlouhodobě v kontaktu s bakteriemi z madla nákupního vozíku. Zaveďte mytí rukou, měňte oblečení, když přijdete z venku. Ale dvakrát denně koupel a lahvička s dezinfekcí stále po ruce opravdu není nutná.

  1. Správná strava

Vitamíny, minerály a zdraví prospěšné látky dítě získá především ze stravy. Proto, maminko, zařiďte, aby strava byla pestrá a bohatá. Zelenina, ovoce, maso, mléčné výrobky a minimum příliš slaného, příliš sladkého. Pokud máte dítě mladší dvou let, významně mu pomůžete kojením.

  1. Otužování a sauna

Dětem otužování vůbec neuškodí, naopak ho většinou snášejí o mnoho mužněji než dospělí. S otužováním začínejte, když je dítě zdravé, ideálně na jaře nebo v létě, a postupujte pomalu. Prospěšná je také občasná návštěva sauny. Proč to rovnou nespojit s plaváním v bazénu? Právě tyto akce působí na imunitu dětí velmi blahodárně.

No a poslední rada, trochu z jiného soudku, nebojte se a nesýčkujte! Pokud šestkrát denně budete lamentovat, že vaše děti jistě zase onemocní a co že to bude za podzim, a pak že to chytnete vy, a pak manžel a do Vánoc máte o zábavu postaráno, nedivte se, když to tak dopadne. Snažte se dělat pro zdraví dětí to nejlepší a užívejte si společné chvíle.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno