Ne, opravdu se vám to nezdá, skutečně máme v nadpisu množné číslo. Věnců si totiž můžete vyrobit hned několik, a to nejen do své domácnosti, ale i pro radost přátelům, rodičům atd. Nechte se inspirovat našimi nápady.

Klasický adventní věnec

Klasický adventní věnec vyrobíte z věncového korpusu, který můžete koupit již hotový obalený jehličím, nebo holý (polystyrenový, proutěný…) S tím holým je o něco víc práce, protože jen musíte poměrně zdlouhavě a pečlivě obalit jehličnatými větvičkami (doporučujeme jedlové anebo okrasné jehličnany ze zahrady). Větvičky skládáme jednu za druhou tak, aby vždy ta následující kryla konec větvičky předchozí, a každou větvičku připevníme drátkem. Potom na věnec rozmístíme 4 stojánky na svíčky, zapíchneme svíčky a dozdobíme slaměnými ozdobami, oříšky, skořápkami oříšků, popř. vánočními řetězy.

Na cestě od klasiky k moderně

Nechcete úplně klasický věnec, ale přesto ještě nejste zcela pohlceni moderním pojetím adventních věnců? Tak zkuste korpus na věnec neobalit větvičkami, ale jen stužkami, a klidně experimentujte s barvami. Pak postupujte jako v předchozím případě, jen ozdoby zvolte víc umělé než přírodní, aby to spolu hezky ladilo.

Adventní věnec může být i v misce

A když se chcete odpoutat od tradičního pojetí ještě víc, zkuste si adventní svíčky naaranžovat třeba do misky. Misku volte např. kovovou a vyložte ji aranžovací hmotou, kterou obalíte např. mechem. Do té se budou dobře zapichovat stojánky se svíčkami, aby celá konstrukce byla bezpečná. A dozdobte šiškami, pravými či umělými jablíčky atd.

Uspořádání do řady

A nakonec vám přinášíme dva nápady na uspořádání do řady. První je více klasický díky tomu, že linie pod svíčkami je tvořena z větviček, opět je potřeba větvičky přilepit např. k dřevěné podložce a do nich zapíchat stojánky na svíčky – pouhé lepení svíček nedoporučujeme, lepidlo se může žárem svíček roztavit a svíčka by mohla spadnout a zapálit celý věnec!

A ještě bezpečnější variantou je stojánek na čtyři svíčky, který můžete zakoupit již nazdobený, anebo jen dřevěný a dozdobit jej podle vlastního gusta. Náš je natřený na světle zeleno a ozdoben ubrouskovou technikou. Čajové svíčky jsou také mnohem bezpečnější než klasické (ostatně – můžete je využít i při tvorbě klasických věnců, protože dnes už existují i stojánky na čajové svíčky).

Upozornění na konec: Hořící svíčky na adventním věnci nikdy nenechávejte bez dozoru, mohli byste způsobit požár, a to by vám klid do vánočních svátků zrovna nepřineslo!

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno