Zdroj foto: envato

25. května by se mohly otevřít základní školy pro děti z prvního stupně, ovšem skupiny dětí budou omezeny na počet 15 dětí, družina fungovat nebude a v některých místech bude závazná povinnost nosit roušky. Jak se ale zachovat? Máte dát děti do školy, která bude dobrovolná, nebo si je raději nechat doma? Shrňme si všechna fakta a pro i proti.

Roušky

To, co bude dětem asi ve výuce vadit, bude povinné nošení roušek, zejména na chodbách a ve společných prostorech. U menších dětí navíc bude dost těžké dodržovat nošení roušek a dbát na to, aby se děti roušek nedotýkaly.

Rozestupy

Nejen počet dětí ve skupině, ale i rozestupy mezi dětmi ve vzdálenosti 1 metru je velmi těžko realizovatelné. Děti se přirozeně budou chtít dotýkat, zvlášť když se dlouhou dobu neviděly.

Obědy

Otázkou také zůstává, jak budou dětem zajišťovány obědy, když ve společných prostorech budou muset mít roušky. Alternativou by možná mohly být studené obědy, které by děti snědly ve třídách.

Zdroj foto: pixabay

Prarodiče a rizikové skupiny osob

Do školy od 25. 5. nemohou nastoupit děti, které jsou samy rizikové (mají například poruchu imunity), nebo bydlí ve společné domácnosti s prarodiči.

Dobrovolnost

Škola by měla být založena na dobrovolné bázi, tzn., když dítě do školy nepošlete, nemůžete být nijak sankcionováni. Vaše dítě bude prostě pokračovat v dálkové výuce.

Dvojí výuka – ve škole a na dálku

Pro učitele bude velkou zátěží dvojí výuka, když dopoledne budou muset učit děti ve škole a odpoledne děti, které zůstaly doma. Jednou z variant je i to, že dopolední výuku zajistí vychovatelky a asistenti.

Hlídání dětí pro rodiče, kteří musejí nebo se chtějí vrátit do práce

Škola otevřená od 25. 5. nemá zřejmě žádný hlubší smysl, než umožnit jít do práce rodičům, kteří se chtějí vrátit do práce. Ostatně, co si budeme povídat, v červnu se toho ve škole děti již moc nenaučí ani za normálních okolností.

Zvažte tedy všechna pro a proti a v každém případě se rozhodněte zodpovědně!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno