Zdroj foto: tulup.cz

Proč jsou skleněná kuchyňská prkénka nezbytným doplňkem vaše moderní kuchyně? Kromě originálního designu mají ještě mnoho předností, které učiní přípravu sendvičů nebo krájení masa potěšením. Pokud jste dosud neměli možnost vyzkoušet skleněná prkénka, nyní je nejlepší okamžik.

Ničí se skleněná prkénka snadno?

Mohlo by se zdát, že sklo je jemným materiálem a náchylným na mechanická poškození. To je případ keramických kelímků a talířů nebo sklenic. Tvrzené sklo, ze kterého jsou krájecí prkénka vyrobena, je odolné vůči poškrábání a prasklinám. Ve většině případů si také dobře poradí s vysokými teplotami, pokud není vystavené přímo jejich působení. Skleněné prkénka je obtížné zničit, a to i když to chcete udělat schválně. Nemusíte se starat o rozsypané skleněné prvky, když prkénko spadne ze stolu. S největší pravděpodobností utrpí pouze podlaha.

Hodí se skleněná prkénka do každé kuchyně?

Díky neomezenému výběru motivů se skleněná kuchyňská prkénka hodí do každé kuchyně a jakékoliv výzdoby. Jak je to možné? Potiskem na skle může být libovolný vzor nebo fotografie, samozřejmě v nejvyšší kvalitě. Což znamená, že na takovém prkénku mohou být jak květiny, listy nebo ovoce, ale také fotografie z rodinné dovolené. Stylizace interiéru nemá vliv na to, zda bude prkénko korespondovat s jinými doplňky. O tomto se rozhodnete před nákupem.

Jak udržovat skleněné prkénko v čistotě?

Je velmi jednoduché udržovat prkénko čisté, stačí jej umýt vodou a houbičkou s malým množstvím čisticího prostředku. Čištění takového prkénka je nepochybně úsporou času a vody. Dokonce i po nakrájení syrového masa stačí důkladně umýt prkénko mycím prostředkem, aniž byste jej museli odpařovat vroucí vodou nebo namáčením. Pokud z nějakého důvodu zapomenete umýt prkénko a zůstanou na něm zbytky jídla, stačí ho pořádně přetřít houbičkou, a v krajním případě jemně seškrábat. V případě tvrzeného skla není možné jej poškodit.

Prkénko prasklo uvnitř, co s tím?

Takové situace jsou extrémně vzácné, ale stávají se, takže stojí za to se o nich zmínit. Pokud bude skleněné prkénko zničeno a praskne, nemusíte se bát ostrých střepů. Mechanismus je navržen tak, aby střepy praskly uvnitř a nedostaly ven. Díky tomu jsou skleněná prkénka bezpečná, i pro děti. Bohužel, pokud k takové situaci již došlo, prkénko nelze opravit. Můžete jej pouze zlikvidovat a koupit nové. Průměrná odolnost takového skleněného kuchyňského prkénka je 2 až 4 roky, v závislosti na četností použití a čištění.

——————–Komerční článek———————

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno