Zdroj foto: pixabay

Někdo si může říci, že dentální hygiena je naprosto zbytečná, že si přece umíte vyčistit zuby sami. No, možná to tak je, ale možná taky děláte při čištění zubů chyby. A co teprve děti, kterým se díky novým zubům zakládá úplně nový chrup, který potřebuje dokonalou péči?

Kdy navštívit zubní hygienu

Zubní hygienu navštivte vždy, když:

  • vás tam pošle váš zubař,
  • sami cítíte, že si nečistíte zuby úplně správně,
  • když má vaše dítě nějaký problém se zoubky, třeba černé pigmentové skvrny.

Co vás na dentální hygieně čeká

Na dentální hygieně vás čeká důkladné vyčištění zubů. To nikdy nebolí, ale může být nepříjemné. Dá se to ale vydržet. Dentální hygienistka vám odstraní zubní plak a zuby vyleští. Naučí vás také správně o zuby pečovat – pomocí kartáčku, sólo kartáčku, mezizubních kartáčků, zubní nitě, zubního gelu nebo zubní vody.

Zdroj foto: pixabay

Jak pomoci dítěti, aby se nebálo zubní hygieny

Nejlépe tak, že mu půjdete sami příkladem. Když se na dentální hygienu objednáte společně, můžete jít na čištění nejdříve vy a pak dítě. Dítě vidí, že se nebojíte, a nebude se bát taky. (Pokud se bojíte, bylo by to kontraproduktivní, pošlete ho raději s někým, kdo strach nemá.) Za zvládnutí celé procedury může být dítě odměněno třeba návštěvou hračkářství (nehodí se cukrárna).

A kolik dentální hygiena stojí

Ceny jsou různé, na dentální hygienu se většinou nevztahuje zdravotní pojištění, ale počítejte u dítěte s cenou do 500 Kč, u dospělého okolo 1000 Kč. Může se to však lišit kraj od kraje i zubař od zubaře.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno