avokádo

Avokádo je hruškovitý plod, jež je tvořen takřka z 80% tukem, jedná se však o zdraví prospěšné tuky. Tady ale zázračné vlastnosti avokáda nekončí – obsahuje dále zinek, měď, fosfor, draslík, magnezium a mangan, také je bohaté na vitamíny C, E, K, H, B3, B5 a v neposlední řadě je významným zdrojem vlákniny. Avokádo je tedy nejen chutné, ale i velice zdravé. Věděly jste, že jeho využití v kuchyni rozhodně nekončí? Využít ho můžete i pro krásnější pleť a vlasy.

Maska na pleť

Budete potřebovat: Avokádo, 1 lžíce medu.

Zralé avokádo rozpůlíme a vyjmeme dužinu, kterou buď rozmačkáme, nebo rozmixujeme a přidáme med. Ano, takhle jednoduché a finančně nenáročné to je, za to ale účinné. Masku naneseme na vyčištěný suchý obličej a necháme působit asi dvacet minut. Poté obličej opláchneme vlažnou vodou a ručníkem osušíme. Díky minerálům, vitaminům a tukům, které avokádo obsahuje, bude naše pleť svěží a vláčná. Tato maska je také vhodná pro zralou pleť, protože avokádo obsahuje antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí.

pleťová maska

Maska na vlasy

Budete potřebovat: Avokádo, 1 lžíce olivového oleje (můžete nahradit jinými oleji, které vám vyhovují, např. kokosový), 1 lžíce medu

Postupujeme stejně, jako u masky na pleť.Z ingrediencí vytvoříme pastu.Vlasy opláchneme vlažnou vodou, lehce osušíme a do stále ještě vlhkých vlasů pastu jemně vmasírujeme. Nakonec můžeme vlasy zabalit do koupací čepice a necháme působit alespoň dvacet minut – platí ale čím déle, tím lépe. Nakonec z vlasů masku řádně vymyjeme a umyjeme vlasy šamponem, jako jsme zvyklí. Avokádová maska vaše vlasy zvláční a dodá jim lesk.

Výhodou domácích masek bezesporu je, že neobsahují zbytečnou chemii, samy si rozhodujete, co budou obsahovat a jsou také finančně méně náročné, než-li masky z obchodu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno