Zdroj foto: envato

Pampelišky: Už opravdu nevíte, jak zabavit Vaše děti? Všude kvete plno pampelišek. Můžete si vyrobit pampeliškový med, uvařit pampeliškový čaj, zkusit pampeliškové obrázky nebo pampeliškové frkačky. Tak jen do toho, ať se nenudíte.

Pampeliškový med

Zdroj foto: M. Hubackova

Na pampeliškový med si vyhraďte 2 dny, ale první den stačí pár minut, druhý den cca 2 hodiny. První den nasbírejte s dětmi květy pampelišek, stačí větší miska. Omyjte je, vložte do hrnce s dvěma citrony nakrájenými na kolečka a dejte 15 minut vařit. Potom nechte odstát do druhého dne. Druhý den pampelišky přeceďte, přidejte 1,5 kg cukru a vařte aspoň 1,5 hodiny, než bude mít tekutina konzistenci medu (bude se táhnout). Dejte do čistých skleniček, zavíčkujte, na chvíli otočte dnem vzhůru a pak nechte vychladnout. Nakonec popište.

Pampeliškový čaj

Z květů, ale i listů pampelišek si můžete uvařit čaj, který pročistí organismus. Pár květů či listů pampelišek zalijte vroucí vodou a nechte 15 minut odstát. Přeceďte a pijte ještě teplé. Čaj můžete dosladit medem z pampelišek. Jeden květ pampelišky můžete také v hrnečku nechat na ozdobu – bude to vypadat jako kvetoucí čaj.

Zdroj foto: M. Hubackova

Pampeliškové obrázky

Tady máte hned několik možností. Pampelišky můžete natrhat, vylisovat a nalepit na papír do kytice. Nebo můžete nastříhat pampeliškové stonky, odstřihnout květ, stonky různě nařezat a ponořit do vody – nejlépe celé. Stonky se budou kroutit a vytvoří dokonalé umělecké dílo. Pokud do jiné misky s vodou dáte i potravinářské barvivo, pak budete mít stonky různě barevné. Stonky můžete dát do vázy i s jinými květinami, nebo nalepit na papír.

Pampeliškové frkačky

Stonky z pampelišek (dostatečně tlusté) nařežte na jedné straně na čtyřikrát a zkuste do nich foukat. Je to zábava z časů našich babiček, ale funguje dokonale.

A další

Nezapomeňte také na pletené pampeliškové věnečky, náramky a prstýnky. Zvláště děvčata to určitě ocení.

Zdroj foto: pixabay

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno