Zdroj foto: envato

Co dělat doma, když máte nucené volno? Jakmile budete mít hotovou práci z domova i domácí výuku vašich dětí, zbyde vám ještě dost volného času. A protože prakticky nemáte kam jít, můžete jej využít v domácnosti nebo na zahradě. Jarní úklid stejně volá po svém splnění…

Vyhoďte všechno, co jste rok neměli v ruce

Zdroj foto: pixabay

Základem čisté domácnosti je minimum věcí, které pak není třeba zdlouhavě uklízet. A tak vyhoďte (darujte, prodejte) všechno, co jste rok nepoužívali nebo neměli v ruce. Je totiž velmi pravděpodobné, že to nepoužijete ani v dalším roce.

Provětrejte skříně

A to můžete zkusit i doslova, alespoň se vám v nich nebude držet plíseň nebo ji odhalíte včas. Vyndejte všechny věci, zejména oblečení, roztřiďte jej na to, co skutečně nosíte, a na to, co jen čeká, až do toho zhubnete apod. Ponechte si ve skříních je to první, a to ostatní pošlete dál. Kdybyste náhodou během nouzového stavu skutečně zhubli, tak si prostě koupíte oblečení nové, aspoň tím podpoříte ekonomiku.

Umyjte okna

Po třídění a vyhazování věcí a jakmile to počasí dovolí, se pusťte do mytí oken. Vyberte si teplý a slunečný den bez větru, pusťte si k tomu oblíbenou hudbu, děti vám mohou pomáhat. Umytá okna byt prozáří a hned se budete cítit lépe.

Zdroj foto: pixabay

Desinfikujte

Aniž byste měli nějaké zdravotní potíže nebo na vás přímo útočil koronavirus, desinfikujte pravidelně koupelnu, toalety i kuchyň. Tam všude se drží mnoho bakterií, které je potřeba vymýtit. Umyjte i dlaždičky v obložení stěn, i když to běžně neděláte – vydrží vám to zase na dlouhou dobu.

Protřiďte spíž

Stále je možné chodit na nákupy a téměř všude vše seženete. Přesto není na škodu podívat se, co skutečně máte ve spíži a v zásobách. Můžete protřídit jídlo, které je potřeba sníst dříve, a které může zůstat na později. Díky přehledu, který tím získáte, se vám kolikrát dostanou i nápady na to, co uvařit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno