Zdroj foto: barevnefusky.cz

Ponožky jsou dnes nejen základním kouskem, bez kterého se neobejde žádný šatník. Kam až sahá jejich historie? Před čím vás dokážou ponožky ochránit? V čem tkví kouzlo fenoménu v podobě nepostradatelných barevných ponožek?

Kam až sahá historie ponožek?

Dnes vnímáme ponožky jako neodmyslitelnou součást každodenního outfitu, kdy přemýšlíme jaké zvolit. Napadlo vás ovšem někdy, kdy ponožky vznikly? Prozradíme, že první zmínka o nich pochází z 8. století před naším letopočtem. Tehdy chlupaté ponožky zmínil básník Hésiodos. Staří Římané nosili ponožky v podobě dlouhých pruhů z kůže či tkaniny. Ve středověku ponožky představovaly symbol bohatství.

S vynálezem pletacího stroje v roce 1589 došlo k masovému rozšíření. V té době se ponožky vyráběly zejména z bavlny, vlny či luxusního hedvábí. Ve 20. století se objevil nylon, který se stal nejčastěji používaným materiálem. Je známo, že anglická královna Alžběta I. byla věhlasná svou zálibou v ponožkách vysoké kvality. Zatímco dříve se nosily ponožky co nejméně nápadné, tak dnešní trend velí opak. Dát ponožky na obdiv a vyjádřit jimi svůj osobitý styl. Čím barevnější, tím lepší a zajímavější.

Ponožky vás nejen ochrání

Na trhu je široký výběr, ať už klasických, sportovních, kotníkových, funkčních ponožek, které ochrání vaše nohy před prochladnutím. Kvalitní ponožky vás uchrání před případnými trapnými okamžiky, jako je typický zápach nohou apod. Barevné ponožky dokáží náležitě podtrhnout celkový outfit a pozvednout ve stylovou záležitost. Kontrast výrazných barev dodá šmrnc vašemu oblečení. Dokonale ladí k teniskám i elegantním mokasínům.

Plnohodnotný a efektivní doplněk udávající trend

Ponožky se vzorem v pestrých barvách by neměly chybět v dámském šatníku. Dámy, nebojte se experimentovat a vyčnívat. Stylové dámské ponožky jsou pro ty, kterým nechybí odvaha, mají rády vtip, interesantní, hravé a zajímavé modely a věří v sílu detailu. Ponožky můžete nosit ke kalhotám, džínům, šatům, sukni, šortkám apod.

——————-Komerční článek——————-

 

 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno