Říká se, že pokládat si otázku Co by kdyby je ta nejnebezpečnější hra. Je to pravda. Když nad tím jednou začnete přemýšlet, utvoříte si v hlavě nereálné scénáře na to, co mohlo být a začne vám z toho být úzko, protože to tak není. Třeba byste si to přáli a o to víc bolestivé to je.

Čas nevrátíte

I když by si to spousta lidí přála, čas nikdo nevrátí. Rozhodnutí, které jste někdy udělali a slova, která jste někdy řekli, se už nevrátí. Nedokážete změnit to, co se stalo. Proto nemá cenu si pokládat tuhle otázku. Žijte v momentě, ve kterém právě teď jste. Nenechte si utíkat život mezi prsty kvůli tomu, že si dokola pokládáte tuhle otázku.

Nelitujte

Když uděláte nějakou chybu nebo špatné rozhodnutí, je celkem přirozené, že si člověk později říká, co by bylo, kdyby se to nestalo. Kdybyste se rozhodli správně. S návazností na tohle začnete litovat. Ale ani to nemá žádný smysl. Když jste se tak rozhodli, bylo to ve většině případů proto, že jste to tak chtěli. To je dostatečný důvod, proč toho nelitovat a spíše se ponaučit do budoucích situací.

Jenom si ubližujete

K čemu vám bude, když si budete pořád dokola opakovat, že kdybyste řekli jedno slovo jinak, nepřišli byste o milovaného člověka? K ničemu. Budete se tím jenom strašně moc trápit a budete smutní. Přijměte, že se tak  už stalo a nedokážete to změnit. Ze začátku to asi bude těžké, ale co jiného můžete dělat než to přijmout?

Bude vám lépe

Je to velmi lákavá hra, ale nic nového vám přinést nemůže. Když si zakážete všechny tyhle myšlenky, bude vám mnohem lépe. Kromě toho, že se naučíte žít v přítomnosti a přestanete litovat svých skutků, budete šťastnější. Ani neustálé obviňování nezmění minulost a to, co se už jednou stalo.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno