Obecně se doporučuje zkoušet odstín make-upu na hřbetu ruky, ovšem tam má kůže úplně jinou barvu, než-li tvář a ve výsledku je to znát. Lepší způsob, jak otestovat odstín make-upu, je vyzkoušení na hraně čelisti tak, aby odstín splynul s krkem. Nesnažte se špatným (tmavším) odstínem make-upu vyvolat dojem opálení, zbytek těla je světlejší a nedělá to dobrý dojem. Na tento efekt tu máme bronzery! Ovšem ani záměrné zesvětlování pleti make-upem není to pravé ořechové. Zkrátka dbejte na to, aby odstín odpovídal vaší pleti.

Tvářičky, jako Marfuša

Některé ženy tvářenku nepoužívají vůbec, jiné na ni nedají dopustit. Já mohu říct jen to, že pokud se žena líčit umí, tak je tvářenka úžasný pomocník na to, aby její tvář působila zdravě a svěže. Ovšem není nic horšího, než špatně nanesená tvářenka. Aby byl váš výsledný efekt vždy perfektní, tak tvářenku nanášejte zásadně kvalitním širokým štětcem, nanášejte přiměřené množství a volte jemný a přirozený odstín (vyhněte se rezatým, cihlovým). A samozřejmě dobře vpracujte do pleti a štětcem vystínujte do ztracena.

Obočí

Obočí je velké téma. A je tam velký prostor pro chyby a přešlapy. Jeden z přešlapů je kupříkladu příliš vytrhané obočí do tvaru tenkého obloučku. Doby, kdy toto frčelo, jsou již dávno minulé. V současnosti jsme zatížení na přirozenější vzhled obočí. Vede husté obočí, ovšem ne zarostlé. Máte příliš vytrhané obočí a nevíte, jak to napravit? Nechávejte obočí dorůst a v mezičase se pokuste si ho jemně dokreslit. Mnoho žen si na podporu růstu obočí (a také řas) nemohou vynachválit ricinový nebo také arganový olej. Dalším nešvarem je špatně dokreslené obočí. Při dokreslování obočí dbejte na to, aby tužka či stíny odstínem co nejvíce odpovídali vaší přirozené barvě obočí. Čím tmavší vyberete odstín, tím tvrdší a nepřirozenější bude výsledný efekt.

Rty

Velmi častým přešlapem je volba tmavší konturovací tužky, než je barva rtěnky. Toto je opravdu peklo. Dále byste si také měla během líčení vždy ujasnit, zda chcete mít výraznější oči nebo rty. Obojí rozhodně ne. Vyvarujte se tedy příliš tmavé a výrazné rtěnce, pokud máte kouřové líčení očí a naopak při nahém líčení očí se nebojte sáhnout po výraznější rtěnce. Při respektování těchto zásad nemůže šlápnout vedle.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na