Máte miminko, které jste si tolik přála, nemusíte chodit do práce, konečně si můžete zorganizovat čas. To všechno jste přece vždycky chtěla. Tak proč máte někdy pocit, že se nesnesitelně nudíte? Matky více dětí, vícerčat nebo pracující matky vás odsuzují, jak si vlastně můžete stěžovat. Co by ony za vaši nudu daly. Ale přiznejme si, že nuda vede akorát k větší lenosti a menší spokojenosti. Jak na ni na mateřské vyzrát?

Hurá do práce…na pár hodin

Nejlepším lékem na nudu je práce. Zeptejte se v minulém zaměstnání, jestli nepotřebují někoho na pár hodin týdně, zapátrejte v okolí nebo trpělivě sjíždějte nabídky přivýdělků na internetu. Pokud nemáte hlídání, zjistěte, jestli vyděláte tolik, aby se vám vyplatilo zaplatit třeba studentku na hlídání.

Podnikání

Přivydělat si samozřejmě kromě klasického zaměstnaneckého poměru můžete také drobným podnikáním. Zkuste prodávat své výrobky, doučovat nebo rozjet účetní firmu. Projděte své schopnosti a možnosti a riskněte to. Pokud začnete rozjíždět pozvolna, bude vás to v případě neúspěchu stát tak akorát tisícovku za živnostenský list a trochu toho času nebo materiálu.

Studium

Mateřská je výborné období pro studium, každopádně chce to pevnou vůli a pevné nervy. Při dětech si můžete dodělat maturitu nebo vystudovat vysokou školu, spočítejte si však náklady, a věřte, že o ty finanční jde nejméně. Soustavné studium je časově i emocionálně náročné, proto moudře zhodnoťte jeho pozitiva a negativa.

Necítíte-li se na tak odvážný krok, můžete začít navštěvovat kurzy, které vás budou bavit a napomohou po mateřské získat lepší místo v oboru. Pokud ani tato alternativa pro vás není schůdná, přejte si k narozeninám nebo na Vánoce učebnici cizího jazyka pro samouky a vrhněte se do samostudia. Kolik řečí umíš, …

Ruční práce

Mnoho maminek období rodičovské dovolené využívá k zdokonalování se v ručních pracích. Přináší to spoustu výhod. Něčemu novému se naučíte, odreagujete se, můžete šít, plést či háčkovat pro miminko, a pokud jste šikovná, možná se vám zadaří i něco prodat.

Budujte vztahy

Možná, že nad tímto bodem trochu ohrnujete nos, protože co ze schůzek s kamarádkami budete mít. Věřte nebo ne, ale dvakrát, třikrát týdně není na škodu někoho pozvat nebo navštívit. Vykecáte se, tím uděláte největší radost manželovi, odreagujete se, unavíte děti, a když se na to podíváme i trochu sobecky, tak čím víc přítelkyň, tím více dveří se vám v budoucnu může otevřít.

Dobu rodičovské dovolené si užijte, neupadejte do depresí, buďte aktivní. Radši něco začít a nedodělat, než sedět znuděně před televizí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno