E

Nejvíce zranitelným se dítě stává, když začne lézt a chodit a všechno prozkoumávat, ale ještě nemá potřebné zkušenosti. Pak stačí opravdu málo. Proto pro děti od 2 do 4 let byste měli upravit domácnost tak, aby byla co nejvíce bezpečná pro batole.

Zábrana na schodech

Máte v domě či bytě schody? Samozřejmostí by měla být bezpečnostní zábrana v horní i spodní části schodiště, aby se na ně dítě samo nemohlo dostat.

Bezpečnostní pojistky v oknech

Malé děti jsou hodně zvídavé a vylezou prakticky kamkoliv, i kdyby si tam měly přistavit židli a stoličku zároveň. Otevřít okno už pak nebývá problém. Pokud však budete mít ve všech oknech namontované bezpečnostní pojistky, které dovolí otevření okna jen do určitého rozmezí, vyhnete se neštěstí, které může být v závislosti na výšce i fatální.

Záslepky do zásuvek

Stejnou samozřejmostí by měly být zaslepené všechny elektrické zásuvky, které právě nepoužíváte. Strkat prsty, nebo dokonce kovové předměty do zásuvek je opravdu životu nebezpečné.

Zarážky do dveří

Ne že by to bylo smrtelně nebezpečné, ale bolestivé je to zcela určitě. Aby se dveře nedaly docela dovřít, existují různé zarážky do dveří. Některé se pokládají na zem, jiné se nasunují na dveře v jejich vrchní části.

Bezpečné skříňky

Skříňky samy o sobě nebezpečné nejsou a dítě si může maximálně přiskřípnout prstík. Ovšem nebezpečný bývá vnitřek skříní – různé chemikálie, nebezpečné látky, drogerie i kosmetika mohou zejména po požití vyvolat otravy. Na skříňky nainstalujte bezpečnostní zámek, který dítě neodemkne. Vyplatí se opravdu nakoupit jich víc a dát na všechny skříňky, které jsou potenciálně nebezpečné.

Rohy

A poslední vychytávkou jsou silikonové nástavce na rohy skříní, stolů a stolků. Opět se sice nejedná o životu nebezpečné záležitosti, ale ona taková rozseknutá hlava, se kterou musíte jet na chirurgii na šití, také není nic příjemného.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno