Korálová barva je vskutku nádherná, ale těžko si ji můžete dovolit úplně všude. Někdy méně opravdu znamená více. My vám dnes poradíme, jak ji zařadit do šatníku i do interiéru, abyste byli in a přitom si barvu dokonale užili.

Jaká je korálová barva

Korálová barva patří k teplým barvám a na barevné škále stojí někde mezi červenou a oranžovou. V šatníku tedy bude více slušet ženám jarního a podzimního typu než ostatním. Ovšem ani ty se jí nemusejí vzdát, zvláště pokud ji použijí v opravdu malém množství. Stejně tak vám bude slušet kousek oblečení v korálové barvě tehdy, máte-li spíše tmavší vlasy. Pro světlovlásky doporučujeme zakomponovat korálovou např. do laku na nehty, pásku atd. a je potřeba doplnit ji do kontrastu nějakou tmavší barvou (např. černou).

S jakými barvami kombinovat korálovou

Nejkrásnější kombinace vzniknou s bílou či béžovou ze světlejších barev a s námořnickou modrou, džínovou, tyrkysovou nebo černou z tmavších barev. Vždy ale vyzkoušejte vše kus od kusu, protože různé tóny i odstíny budou vypadat jinak. Pokud vybíráte šperky, pak vězte, že zlaté budou lepší než stříbrné.

Korálová barva v šatníku

Všechny ženy, které si mohou dovolit korálovou barvu (tmavovlásky, teplejší typy, vysoké a štíhlé ženy) mohou sáhnout po korálových šatech, sukních, halenkách, tričkách, svetrech, či dokonce bundách a kabátech. Korálové seženete i spodní prádlo nebo svůdnou noční košilku. No a ty ostatní neudělají chybu, když si zakoupí korálovou rtěnku, lak na nehty, kabelku nebo pásek.

Korálová barva v interiéru

Chcete jít s dobou a pořídit si nějaký korálový kousek do interiéru? Pak vězte, že korálová je barvou roku pouze letos a příští rok bude barvou roku zase nějaká jiná. Nevyplatí se tedy investovat do sedačky v korálové barvě, která bude za rok out, a navíc tak velký kus nábytku v tak výrazné barvě se brzy okouká a bude vám spíš pocitově vadit. Vsaďte však na doplňky, které jsou variabilní: prostírání, ubrousky, polštáře, tužky, svícny, vázy či živé květy – to vše, pokud zvolíte různé odstíny korálové, bude působit nenásilně, ozvláštní interiér a příští rok si všechno můžete zase koupit v nové barvě.

Dáte na to, jaká barva je barvou roku? Obměňujete podle toho šatník i interiér? Anebo vás to nechává zcela chladnými a řídíte se svými preferencemi?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno